Inne / Dorośli

Biesiada Literacka z Andrzejem Pągowskim w Sopotece, 18.05.19

newsletter_SOPOT_Pagowski
Plakat Sopoteka Pągowski 18.05.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Zapraszamy na Biesiadę Literacką z Andrzejem Pągowskim!

18.05.19 (sobota), godz. 12.00

Sopoteka, Sopot Centrum ul. Kościuszki 14

ANDRZEJ PĄGOWSKI
Artysta grafik, autor około tysiąca plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale sztuk oraz konkursy piosenek. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu.
Jest jednym z największych mistrzów polskiego plakatu a jego prace na zawsze zrosły się z filmami m.in. Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Kieślowskiego, Juliusza Machulskiego. Trafiły też do kolekcji m.in. Centrum Pompidou w Paryżu, Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie i Museum of Modern Art w Nowym Jorku. Ale Andrzej Pągowski pomagał również zaprojektować malowanie ogonów samolotów Lotu i kręcił teledyski dla polskich gwiazd. Diagnoza? Artystyczne ADHD.

Spotkania poświęcone będą książce „Być jak Pągowski”
Książka o przyjaciołach, rodzinie, życiu, jednak głównie o sztuce. To nie jest jedynie biografia plakacisty, to przede wszystkim genialny obraz Polski, plakatu i cenzury. Tego jak ludzie odbierają plakaty, jak odbierają metafory, erotyzm i komercję.