Spotkanie literackie / Dorośli

Czytanie performatywne "Dumy i uprzedzenia" Jane Austen w Sopotece, 7,14,21,28.11.2017, 18.00

Duma_i_uprzedzenie__1_
Plakat - Duma i uprzedzenie, listopad, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Czytanie Performatywne „Dumy i uprzedzenia” Jane Austen!

zawsze godz. 18:00

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Sopot Centrum

Cenisz sobie twórczość Jane Austen? Nie pamiętasz już ile razy czytałeś „Dumę i uprzedzenie” i wyobrażałeś sobie co zrobiłbyś na miejscu sióstr Bennet? A może po prostu przyjemność sprawia Ci słuchanie głośnego czytania? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś „tak!”, to serdecznie zapraszamy Cię na Performatywne Czytanie „Dumy i uprzedzenia” – powieści, której przedstawiać nie trzeba. W ciągu cyklu spotkań planujemy przeczytać cały utwór, a wydarzenia w ramach projektu poświęcone będą zgłębianiu kolejnych rozdziałów powieści. Wydarzenie można więc śmiało określić jako żywe słuchowisko tworzone ad hoc, na oczach słuchaczy. W miarę naszych możliwości postaramy się odtworzyć klimat XIX-wiecznej Anglii, spodziewajcie się więc kostiumów z epoki i stosownej muzyki. Z nami zanurzycie się w świat wielkich uczuć, które nie dały się zdusić pod gorsetem konwenansów. Nie bądźcie dumni ani uprzedzeni i przybądźcie posłuchać o burzliwych losach Jane, Lizzy, Mary, Kitty i Lidii!