ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

Dzień Seniora w Filii Broadway, 26.09.18

F7-Dzie__Seniora_26
Plakat Dzień Seniora Broadway 26.09.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway zaprasza wszystkich chętnych w środę 26 września 2018r. na wydarzenie muzyczno-kulinarne z okazji Dnia Seniora.

Sopot Brodwino, Kolberga 9, Wstęp wolny!

W programie:

14.30-17.30 Warsztaty kulinarne dla dwóch pokoleń: Seniorów i dzieci, które poprowadzi Ewelina Brodnicka (grupa zamknięta)

18.00   Koncert zespołu „Trio Sopot”

Małgorzata Skorupa - skrzypce

Elżbieta Rosińska - akordeon

Anna Sawicka - kontrabas

19.00 Degustacja słodkich wypieków wykonanych podczas warsztatów kulinarnych


Ewelina Brodnicka dziennikarka, blogerka, podróżnik, kucharz entertainer, gotuje z zawodu i zamiłowania, pisze o tym i uczy innych dobrego smaku w kuchni. Zajmuje się prowadzeniem wydarzeń live cooking i cooking show gotując podczas eventu czy na galeryjnych scenach min. z Ewy Wachowicz, Pascalem Brodnickim, czy Mateuszem Gesslerem. Szkoliła się u autorki Jadłonomii Marty Dymek, a Anna Starmach zdecydowała o jej zwycięstwie w konkursie kulinarnym. Od kilku lat pisze bloga "Pichconko.pl", prowadzi też swoją mobilną szkołę gotowania a w tym roku uczyła tej sztuki m.in. w Szwajcarii, Austrii czy Francji. Niedawno światło dzienne ujrzała jej pierwsza, kulinarna publikacja którą zrealizowała z Disney Polska. Na bazie doświadczeń zdobytych podczas wyjazdów projektuje autorskie menu warsztatów kulinarnych stawiając min. na kuchnię tajską, kaszubską, marokańską, maltańską, kanaryjską, turecką, marokańską czy cypryjską.
www.ewelinabrodnicka.pl 
www.pichconko.pl 


Trio Sopot tworzą absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku związane z macierzystą uczelnią i instytucjami muzycznymi Gdańska. Zespół istnieje od 1991 roku. Posiada szeroki repertuar obejmujący utwory z różnych epok przeznaczone na trio bądź duety: skrzypce-akordeon, wiolonczela-akordeon czy skrzypce-wiolonczela. Artystki koncertowały na wielu festiwalach w Polsce, Niemczech i Szwajcarii. Dokonały prawykonań utworów im dedykowanych przez Mariana Gordiejuka, Krzysztofa Naklickiego, Kamila Cieślika, Piotr Słopeckiego. Ich nagrania ukazały się na płytach Duo Sopot (2007), Trigonos (2007), Nowe Konstelacje (2011), Koncert Gdański (2012), Akordeonowe Impresje (2014).      

Małgorzata Skorupa - absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Doskonaliła swoje umiejętności na kursach w Polsce, Austrii, Niemczech i Węgrzech. Małgorzata Skorupa koncertuje jako solistka i kameralistka. Dokonała wielu prawykonań dzieł współczesnych kompozytorów. Posiada bardzo wszechstronny repertuar (od baroku do współczesności). Współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi. Jest profesorem Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Gdańsku. Jej uczniowie i studenci byli wielokrotnie laureatami konkursów skrzypcowych w Polsce i za granicą.

Anna Sawicka - absolwentka Akademii Muzycznej Gdańsku w klasie wiolonczeli Romana Sucheckiego oraz Szkoły Muzyki Dawnej w Genewie w klasie wiolonczeli barokowej Phillippe Mermoude`a i violi da gamba Roberto Gini. Swoje umiejętności z zakresu wykonawstwa muzyki dawnej poszerzała na wielu kursach w Polsce, we Włoszech i Szwajcarii u takich mistrzów jak Wieland Kuijken, Andrew Manze, Rinaldo Alessandrini, Enrico Gatti, Chiara Banchini, Richte van der Meer. Ma w swoim repertuarze najdawniejsze utwory (XVII i XVIII – wieczne) na wiolonczelę solo. Jest członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Przyjaciół Muzyki Dawnej. Prowadzi ożywioną działalność jako solistka i kameralistka – koncerty w Polsce, Francji, Szwajcarii, Niemczech, we Włoszech i USA, a także zajmuje się pedagogiką i pracą naukową dotyczącą historii wiolonczeli. W latach 1992 – 93 była koncertmistrzem Państwowej Orkiestry Kameralnej w Toruniu, w 1996 objęła stanowisko koncertmistrza orkiestry Państwowej Opery Bałtyckiej w Gdańsku. Współpracuje z wydawnictwem Eufonium, przygotowując do druku zapomniane utwory wiolonczelowe. Jest animatorką życia muzycznego w Sopocie – cykle Świętojerskie Spotkania Muzyczne, Muzyczne Wieczory u Św.Andrzeja Boboli.

Elżbieta Rosińska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie akordeonu Józefa Madanowskiego. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich w kraju i zagranicą, doskonaląc swoje umiejętności pod kierunkiem tak znakomitych artystów jak Mogens Ellegaard, Stefan Hussong, Mie Miki, Friedrich Lips, Matti Rantanen. Jako solistka i kameralistka koncertowała w Polsce, Niemczech, Finlandii, Słowacji, Austrii, Iranie, Szwajcarii. Dokonała kilkunastu prawykonań utworów, m.in. K.Olczaka, M.Gordiejuka, K.Naklickiego, P.Słopeckiego. Prowadzi kursy i seminaria dla nauczycieli gry na akordeonie. Jest autorką artykułów poświęconych muzyce akordeonowej i jej wirtuozom, zamieszczonych na łamach "Ruchu Muzycznego", "Przeglądu Muzycznego", "Twojej Muzy" oraz czasopism zagranicznych. Opublikowała książkę Polska literatura akordeonowa 1955-1996. Prowadzi internetowy Katalog Polskiej Muzyki Akordeonowej. Od 18 lat organizuje letnie kursy dla młodych akordeonistów w Wejherowie - Kaszubskie Warsztaty Akordeonowe. Pracuje w Akademii Muzycznej w Gdańsku na stanowisku profesora, pełni funkcję dziekana Wydziału Instrumentalnego.

Źródło: Trio SopotZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę