ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

E-czytelnicze przedwiośnie w Sopocie z PocketBook i Legimi, marzec 2018

Czytniki_PocketBook_z_Legimi_w_Sopotece
Pocketbook i Legimi 1 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

PocketBook, Legimi i Biblioteka Sopocka nawiązują ścisłą współpracę i oferują e-czytelniczą rewelację dla mieszkańców Sopotu. 

W ostatnich dniach lutego czytelnicy Biblioteki Sopockiej otrzymali do dyspozycji niebagatelne rozwiązania: 30 czytników PocketBook i pakiet 22 tysięcy e-booków Legimi. Urządzenia będą wypożyczane, zgodnie z zasadami określonymi w regulaminie Biblioteki, na miesiąc wraz z kodem aktywującym dostęp do wirtualnej biblioteki osobom, które są mieszkańcami Sopotu i posiadają kartę biblioteczną, 

„Nawiązanie współpracy z Biblioteką Sopocką jest dla nas fantastycznym wydarzeniem”, nie ukrywa swojej radości Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży PocketBook. „Tym większy jest to sukces, że możemy realizować wiele działań wraz z firmą Legimi, oferując szerokie możliwości e-czytelnicze mieszkańcom Sopotu. Dodatkowym entuzjazmem napawa nas fakt, że dotrzemy również do nowych użytkowników, w tym osób starszych, dla których czytnik może okazać się przyjaznym i bezpiecznym dla wzroku urządzeniem, pozwalającym na długie lektury nawet
w trudnych warunkach oświetlenia”.
 

Elektroniczne zasoby platformy Legimi są znane sopocianom od trzech lat. W tym czasie
e-booki były dostępne na tabletach, smartfonach i nielicznych czytnikach, co znacznie ograniczało miłośnikom e-czytania możliwość korzystania z nich. 

„Cieszymy się, że zagraniczni partnerzy, tacy jak PocketBook, włączają się w budowanie polskiego ekosystemu wypożyczeń bibliotecznych”, deklaruje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. „Uwzględniamy w nim zarówno potrzeby czytelników, dając dostęp do nowości
i bestsellerów, ale również samych bibliotek i wydawców. Wielu czytelników chce korzystać
z ebooków na dedykowanych czytnikach, a PocketBook jest jednym z kluczowych partnerów dla Legimi w tym obszarze."
 

Dyrekcja Biblioteki Sopockiej, zachęcona dużą popularnością elektronicznych form czytania przygotowała szereg wydarzeń promujących modele PocketBook i ofertę Legimi. 

„Co roku organizujemy około tysiąca wydarzeń o różnej skali i tematyce. Bierze w nich udział ponad 25 tysięcy osób, a wiele z nich jest żywo zainteresowana nowymi formami czytelnictwa”, wyjaśnia Roman Wojciechowski, dyrektor Biblioteki. „Spotkania klubów dyskusyjnych, czytanie książek najmłodszym, czy spotkania autorskie to doskonała okazja, aby popularyzować e-czytanie. Jednak najbardziej cieszy nas chęć naszych czytelników do uczestniczenia w kursie korzystania z czytników. Dzięki firmom PocketBook i Legimi teraz mamy nie tylko o czym, ale i z czym prowadzić takie spotkania”. 

Na początek Biblioteka udostępni 15 modeli Touch Lux 3, trzy czytniki Touch HD oraz dwa urządzenia PocketBook Touch HD 2 wypożyczone od producenta, a także 10 własnych czytników Touch Lux 3.

Użytkownicy mogą także korzystać z kilkuset kodów otwierających dostęp do platformy Legimi. 

O firmie PocketBook

PocketBook jest jednym z największych światowych producentów wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Do chwili obecnej sprzedano w 35 krajach ponad 3 miliony produkty PocketBook. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.

Zajrzyj na nasz fanpage: https://www.facebook.com/PocketBookPoland


Fotografie

  • E-czytanie_z_PocketBook_i_Legimi_w_Sopotece
  • E-p__ka_w_Sopotece
  • E-czytanie_z_PocketBook_i_Legimi_w_Sopotece
  • E-p__ka_w_Sopotece
ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę