Spotkanie/Dorośli

Klub Praktyki Stoickiej, czyli filozofia dla każdego w Sopotece, 13 i 27.01.2018, 18.00

stoicy
Plakat - Klub Praktyki Stoickiej, czyli filozofia dla każdego! - grudzień Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki
na Klub Praktyki Stoickiej, czyli filozofia dla każdego!
13 i 27 stycznia 2018
Sopot Centrum
ul. Tadeusza Kościuszki 14

Filozofia stoicka w nierozerwalny sposób łączy wiedzę z praktyką. Choć stoicyzm kładzie nacisk na nieustanny rozwój intelektualny, to koncentruje się jednak na kształtowaniu ducha człowieka.
W pismach Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza znajdujemy wykład praktycznej filozofii życia. Myśl stoicka okazuje się szczególnie inspirująca współcześnie, gdy szukamy ulgi w świecie pełnym bodźców, emocji i fałszywych wyobrażeń. Myśl stoicka jest też doskonałym pretekstem do tego, aby kształcić praktyczne umiejętności dyskusji i panowania nad emocjami.
Spotkania skierowane są do każdej osoby zainteresowanej filozofią, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu.
Na spotkaniach poznajemy filozofię stoicką, czytamy teksty i żywo dyskutujemy. Zapraszamy!
13. stycznia spotkanie zostanie uświetnione przez obecność dr. Tomasza Mazura, filozofa, autora książek, który jest głównym popularyzatorem współczesnego stoicyzmu w Polsce. Tego dnia odwiedzi nas również Michał Wiśniewski, twórca Klubu Praktyki Stoickiej w Warszawie.