Spotkanie/Dorośli

Klub Praktyki Stoickiej w Sopotece, 04,25.11.2017, 18.00

Klub_Stoicki
Plakat - Klub Praktyki Stoickiej, listopad, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Klub Praktyki Stoickiej, czyli filozofia dla każdego!

4 i 25 listopada 2017 r.

Sopoteka/Sopot Centrum

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Filozofia stoicka w nierozerwalny sposób łączy wiedzę z praktyką. Choć stoicyzm kładzie nacisk na nieustanny rozwój intelektualny, to koncentruje się jednak na kształtowaniu ducha człowieka.

W pismach Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza znajdujemy wykład praktycznej filozofii życia. Myśl stoicka okazuje się szczególnie inspirująca współcześnie, gdy szukamy ulgi w świecie pełnym bodźców, emocji i fałszywych wyobrażeń. Myśl stoicka jest też doskonałym pretekstem do tego, aby kształcić praktyczne umiejętności dyskusji i panowania nad emocjami.

Spotkania skierowane są do każdej osoby zainteresowanej filozofią, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu.

Na spotkaniach poznajemy filozofię stoicką, czytamy teksty i żywo dyskutujemy.