Spotkanie/Dorośli

Klub Praktyki Stoickiej w Sopotece, 15.09.2018

15
Plakat - Klub Stoików, 15.09.2018, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie Klubu Praktyki Stoickiej, czyli filozofię dla każdego!

15 września 2018 r.

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Sopot Centrum

Filozofia stoicka w nierozerwalny sposób łączy wiedzę z praktyką. Choć stoicyzm kładzie nacisk na nieustanny rozwój intelektualny, to koncentruje się jednak na kształtowaniu ducha człowieka.

W pismach Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza znajdujemy wykład praktycznej filozofii życia. Myśl stoicka okazuje się szczególnie inspirująca współcześnie, gdy szukamy ulgi w świecie pełnym bodźców, emocji i fałszywych wyobrażeń. Myśl stoicka jest też doskonałym pretekstem do tego, aby kształcić praktyczne umiejętności dyskusji i panowania nad emocjami.

Spotkania skierowane są do każdej osoby zainteresowanej filozofią, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu.

Na spotkaniach poznajemy filozofię stoicką, czytamy teksty i żywo dyskutujemy