Koncerty / Dorośli

Koncert dla niepodległej w Filii Broadway, 23.11.18

F7-Koncert_dla_niepodleg_ej_-23
Plakat Koncert dla niepodległej 23.11.18 Broadway Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway zaprasza na „Koncert dla niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

23 listopada /piątek/ o godz.18.00
Sopot Brodwino, Kolberga 9

Wystąpią:
Ewa Dorawa-Jurkiewicz – mezzosopran
Ewa Pralicz – akompaniament

W programie:
F. Chopin - Leci liście z drzewa"
J. Stefani - „Marsz Kosynierów” z wodewilu „Krakowiacy i Górale”
M. Karłowicz - „Mów do mnie jeszcze”
M. Karlowicz - „Po szerokim, po szerokim morzu"
S. Moniuszko - „Jak będę królową" z opery „Rokiczana"
A. L.Webber - „Nie czekaj mnie w Argentynie” z musicalu „Evita”
A. L.Webber - „Pamięć” z musicalu „Koty”
R. Sieczyński - „Wiedeń, miasto moich marzeń”
N. Dostal - „Dziewczęta z Barcelony” z operetki „Clivia”
A. Lara -„Granada"
„My Way” z repertuaru F. Sinatry
L. Bernstein - „Tonight” z musicalu „West Side Story”

Ewa Dorawa-Jurkiewicz Studia muzyczne ukończyła w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, na Wydziale Wokalno-Aktorskim u wybitnej śpiewaczki, prof. Bożeny Porzyńskiej. Po studiach związała się z zawodowymi Teatrami Muzycznymi występując kolejno jako solistka na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, później Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Nova w Bydgoszczy, Opery i Operetki w Szczecinie. Do swoich największych osiągnięć artystycznych Ewa Dorawa-Jurkiewicz zalicza rolę Carmen z opery "Carmen", którą wykonywała z wielkim powodzeniem w Operze Nova w Bydgoszczy pod dyr. Maestra Andrzeja W. Jurkiewicza. Działalność artystyczna śpiewaczki obejmuje również muzykę kantatowo-oratoryjną oraz występy z orkiestrami symfonicznymi. Ewa Dorawa-Jurkiewicz brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Wokalnej w Bad Durkheim (Niemcy), gdzie dokonała archiwalnych nagrań dla Polskiego Radia Kantaty "Lauda Sion" op.73 F. Mendelssohna Bartholdiego. Artystka występowała kolejno w krajach Europy Zachodniej-Szwecja, Niemcy, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Włochy. Ewa Dorawa została również zaproszona przez Andrzeja W. Jurkiewicza do współpracy w nagraniach muzyki sakralnej i operowej dla Kastle Enterprises Int. Philadelphia USA. Ewa Dorawa-Jurkiewicz zajmuje się również pracą pedagogiczną.

Ewa Pralicz
Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym - fortepian oraz puzon. Ewa Pralicz zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków w Gdańsku w kategorii instrumentów dętych blaszanych. Po ukończeniu studiów koncertowała w Sztokholmie, Bejrucie, Monte Carlo oraz na terenie USA w Dallas, Los Angeles, jako pianistka muzyki klasycznej i rozrywkowej, także akompaniowała skrzypkowi Hubertowi Pralicz, który kontynuuje tourne po USA. Od 2000 roku jest organistką i akompaniatorką chórów Diecezji Gdańskiej. Specjalizuje się w sakralnej muzyce solowej i chóralnej, m. in. A. Vivaldiego "Gloria" oraz "Magnifikat" a także G. Faure "Requiem", Wykonuje również muzykę klasyczną i rozrywkową.

Źródło:E.Dorawa-Jurkiewicz i E.Pralicz