ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Koncerty / Dorośli

Koncert Walentynkowy Zenka Miluskiego w Filii Broadway, 16.02.18

F7-Koncert_Walentynkowy-_16_lutego_2018
Plakat Koncert Walentynkowy Broadway 16.02.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway w ramach Sopockiego Domu Sąsiedzkiego zaprasza 16 lutego 2018r. o godz.17.30 (piątek) na Koncert Walentynkowy w wykonaniu sopockiego gitarzysty Zenka Miluskiego.

Sopot Brodwino, ul.Kolberga 9
Wstęp wolny!

Zenek Miluski
czyli prawie historia sopockiego big-beatu.
Gitarzysta i wokalista, na estradzie od zawsze! Blisko związany z historią sopockiego big-beatu, swoją drogę artystyczną rozpoczął pod koniec lat 60., w klubie „u Jurasa” Jerzego Kosseli. W latach 70. akompaniował ówczesnym gwiazdom polskiej estrady, m.in. Irenie Jarockiej (grupa „Atlas” ) na festiwalu SOPOT 76, Violetcie Villas, Zofii Borcy i wielu innym. Nagrywał z zespołem „Atlas” w gdańskim radiu, odnotowując sukcesy na giełdach radiowych!
W końcu lat 70. opuszcza kraj i przez następne 20 lat współpracuje z gwiazdami niemieckiego show-biznesu, takimi jak: George Baker Selection, Rex Gildo, Costa Cordalis, równolegle występując w operetce w Hamburgu w musicalu „CATS”.
Po powrocie do Polski bierze udział w sesji nagraniowej do pierwszej płyty zespołu „Leszcze”, a w ostatnich latach nawiązał współpracę z Bernardem Dornowskim, przypominając największe przeboje „Czerwonych Gitar”, których członków znał osobiście. Jest współzałożycielem zespołu „Klenczon Projekt”. A jako wielki fan twórczości Czesława Niemena gra i śpiewa również jego kompozycje. W repertuarze ma także utwory K. Klenczona, Dżemu, Perfektu, Lady Pank, K. Krawczyka czy piosenki P. Szczepanika i inne, które zapisały się w pamięci melomanów.
Zenek Miluski stara się to wszystko „ocalić od zapomnienia…”.
Opcjonalnie proponuje muzykę instrumentalno-gitarową (bossa,swing ), hity pop, itp.,itd / oraz muzykę międzynarodową: włosko-, angielsko- czy niemieckojęzyczną. Jego doświadczenie zawodowe pozwala na swobodę wyrażania muzycznych emocji - dopasowuje rodzaj muzyki do odbiorcy!
Źródło: Z.Miluski

Kontakt: tel.602 315 003 [email protected]

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę