Literacki Sopot / Dorośli

LS 2018: H/historia: Tomasz Pindel w Sopotece, 17.08.2018

Literacki_Sopot_2018_program-3
Plakat - LS 17.08.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Tomaszem Pindelem w ramach Festiwalu Literacki Sopot 2018!

17 sierpnia 2018 r.

Godz. 14.00

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Mamy zaszczyt zaprosić na spotkanie z Tomaszem Pindelem w ramach cyklu spotkań H/historia czyli Wielka Historia przeplatająca się z subiektywnymi historiami zwykłych ludzi. Na spotkaniu będziemy rozmawiać o książce „Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody”. Spotkanie poprowadzi Magdalena Kicińska.

Tomasz Pindel - Pisarz, autor publikacji literaturoznawczych, biograf Mario Vargasa Llosy. Specjalizuje się w przekładach literatury latynoskiej, jest współautorem audycji Piątka z literatury (RMF Classic), współpracuje z „Gazetą Wyborczą” i „Tygodnikiem Powszechnym”. W lipcu ukaże się jego książka Za horyzont. Polaków latynoamerykańskie przygody o polskich emigrantach w Ameryce Południowej.

Magdalena Kicińska - reporterka, redaktorka działu „Rzeczywistość” w „Piśmie. Magazynie Opinii”. Współpracowniczka „Gazety Wyborczej”, publikuje m.in. w „Tygodniku Powszechnym”. Laureatka Grand Press 2017 w kategorii „wywiad’. Nominowana do Nagrody im. Teresy Torańskiej, Mediatorów 2016. Autorka książki Pani Stefa (Czarne, 2015), za którą otrzymała Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016 oraz Poznańską Nagrodę Literacką - Stypendium im. Stanisława Barańczaka 2016 dla młodego twórcy, nominowano ją także do Nagrody Gryfia i Nagrody Conrada. W 2018 r. nakładem Wielkiej Litery ukazała się jej książka Teraz '43. Losy (współautor: Marcin Dziedzic).