ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Literacki Sopot / Dorośli

LS 2018_Łazarewicz, Winnicka, Kopińska, Wojtusik w Sopotece, 19, 20.04.2018

Literacki_afisz_spotkania-1
Plakat - LS 2018_Łazarewicz, Winnicka, Kopińska, Wojtusik w Sopotece, 19-20.04.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Wiosenny cykl spotkań przedfestiwalowych rozpoczynamy 19 kwietnia rozmową z Ewą Winnicką i Cezarym Łazarewiczem, autorami książki "1968. Czasy nadchodzą nowe" (Wydawnictwo AGORA). Tak o swojej książce mówią autorzy: „W 1968 roku młodzi ludzie w Europie nie pamiętają wojny na swoim kontynencie. To wyjątkowa sytuacja, bo ich ojcowie, dziadkowie i pradziadkowie ginęli na frontach, w obozach, w bombardowanych miastach. W 1968 roku świat, w którym dorastali, jest mniej więcej uporządkowany. Nie grozi im głód, chodzą do szkoły, najlepsi trafiają na uniwersytety. Przynajmniej w teorii. Ale w 1968 roku młodym świat ich rodziców wcale się nie podoba. Niby nic nadzwyczajnego, młodzi zawsze kontestują rzeczywistość dorosłych i chcą ją naprawiać. Ale tym razem nie kończy się na chęciach. W okolicach marca wyrywają z bruku pierwsze kamienie”

Dzień później (20 kwietnia) zapraszamy na spotkanie z Justyną Kopińską, której ostatni zbiór reportaży "Z nienawiści do kobiet" (Świat Książki) to historie o najważniejszych sprawach, którymi żyła cała Polska. Z twórczości Justyny Kopińskiej wyłania się obraz nieskutecznego wymiaru sprawiedliwości i ludzi pozostawionych z poczuciem krzywdy. Po publikacji jej tekstów przestępcy trafiali do więzień, a w prawie wprowadzano zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych.

Spotkania poprowadzi Łukasz Wojtusik - dziennikarz m.in. Radia TokFM.

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę