Inne / Dorośli

Między kortami a hipodromem, czyli spacer z Kossakiem, Sopoteka 3.08.19

67362810_471209426989731_6205398741017427968_n
Plakat Sopoteka 3.08.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na: Między kortami a hipodromem, czyli spacer z Kossakiem
3 sierpnia 2019 r., godz. 15:00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Za nami spacer śladami Agnieszki Osieckiej, Henryka Sienkiewicza i Zbigniewa Cybulskiego. Czy wiecie jednak, że swoje ślady w historii Sopotu zostawił również najsłynniejszy polski malarz batalista, znawca i miłośnik koni? Wojciech Kossak przez pewien czas pełnił rolę nadwornego malarza obrazów batalistycznych cesarza Wilhelma II. Stąd jego znajomość z następcą tronu pruskiego odbywającego wówczas służbę wojskową w garnizonie Czarnych Huzarów w Gdańsku. Kossak malujący portret konny kronprinza Wilhelma często towarzyszył w eskapadach następcy tronu na sopockie korty i hipodrom. Artysta bywał też stałym gościem w posiadłości osiadłego w kurorcie łódzkiego fabrykanta Edwarda Herbsta. Wszystkie te miejsca – i nie tylko! – zobaczycie podczas spaceru śladami Wojciecha Kossaka. Po zakątkach Sopotu związanych z malarzem oprowadzi Was Tomasz Kot, autor „Spacerownika sopockiego”.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pod rękę z Bohaterem finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://podrekezbohaterem.blogspot.com/