ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

MorskiE-czytanie na plaży - Literacki Sopot 16-17.08.18

MorskiE-czytanie_zaproszenie
Plakat MorskiEczytanie LS 2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Literacki Sopot i MorskiE-czytanie letnim debiutem PocketBook

Dwa sierpniowe popołudnia, taras kultowego już Klubu Atelier, pakiety tchnącej francuskim szykiem literatury od Legimi, lazurowe czytniki PocketBook Aqua 2 i Literacki Sopot – to idealny plan na MorskiE-czytanie 

Połowa sierpnia w Trójmieście już od siedmiu lat jest czasem, gdy wielbiciele literatury
z niecierpliwością oczekują na rozpoczęcie Festiwalu Literacki Sopot. Wydarzenie to, organizowane przez Miasto Sopot oraz Miejską Bibliotekę Publiczną, co roku wprowadza w świat innego kraju, jego kultury, a przede wszystkim – literatury. 

Tegoroczna edycja odbywa się pod szyldem Francji – ojczyzny La Fontaine’a, Balzaca, Verne’a, ale także Pierre’a Lemaitre’a, Frédérique Bertrand - ilustratorki książek dla dzieci, czy wybitnej tłumaczki dzieł Zbigniewa Herberta - Brigitte Gautier. Jednak po raz pierwszy w historii Literackiego Sopotu, w dniach 16 i 17 sierpnia, będzie można zaznajomić się z elektronicznymi wersjami literatury. 

„Od momentu, gdy na początku tego roku wyposażyliśmy naszą bibliotekę w sprzęt firmy PocketBook wiedzieliśmy, że organizowany przez miasto i naszą bibliotekę Literacki Sopot nie obędzie się bez wątku e-czytania”, mówi Roman Wojciechowski, dyrektor Biblioteki. „Sierpniowa aura, piasek, leżaki i sopocki klimat są idealnym tłem do spędzenia kilku chwil z czytnikiem w dłoni. O treści, e-booki wpisujące się w motyw przewodni Festiwalu zadbała firma Legimi, z którą łączy nas wieloletnia współpraca. To pierwsze takie wydarzenie, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy”, wyjaśnia podekscytowany Roman Wojciechowski. 

MorskiE-czytanie, bo taką właśnie nazwę nosi dwudniowa plenerowa czytelnia, będzie debiutem firmy PocketBook nad polskim morzem i jednocześnie premierowym, największym e-czytaniem na świeżym powietrzu. 

„Nasze wspólne przedsięwzięcie zorganizowane z Biblioteką Sopocką i firmą Legimi, to inauguracja takiej formy działalności”, mówi Maksym Zhelezniak, szef sprzedaży w firmie PocketBook. „Odwiedzającym taras sopockiego Klubu Atelier oferujemy 20 czytników PocketBook Aqua 2 wypełnionych e-bookami od Legimi. Będzie to chyba rekordowy test naszego sprzętu realizowany w jednym czasie i to w dodatku przez użytkowników! To unikalna okazja!”, uśmiecha się Maksym Zhelezniak. 

PocketBook Aqua 2 jest czytnikiem, który cieszy się dużą popularnością. Wodo- i kurzoodporny model w idealnym na lato kolorze niebieskim wyposażony jest w dotykowy ekran o rozdzielczości HD z podświetleniem. Niewątpliwą zaletą tego urządzenia jest obsługa 20 formatów plików, w tym także tych, z rozszerzeniem mp3. Biorący udział w tym wydarzeniu mogą wziąć ze sobą słuchawki i przetestować funkcję Text-to-Speech. 

Literacki Sopot jest bardzo atrakcyjną i niecodzienną formą promocji czytelnictwa. Teraz, kiedy organizowane jest MorskiE-czytanie, odwiedzający Festiwal mają okazję zapoznać się bliżej z elektronicznymi książkami. Pakiet 20 e-booków, które firma Legimi przygotowała na to wydarzenie, zawiera nie tylko klasykę, taką jak „Dżuma” czy „Mały Książę”, ale także nowszą literaturę, czy absolutne nowości, jak „Apartament w Paryżu” Guillaume’a Musso. 

MorskiE-czytanie zlokalizowane będzie na tarasie Klubu Atelier przy al. Mamuszki 2. Czytniki PocketBook Aqua 2 będą udostępniane na miejscu 16 i 17 sierpnia w godzinach 12:00 – 17:00. Organizatorzy tego wydarzenia zaplanowali konkurs z atrakcyjnymi nagrodami, niespodzianki oraz wizytę gościa specjalnego – autorki Mary Lou Langworth, której książka „Verlaque i Bonnet na tropie. Śmierć w Château Bremont”  będzie dostępna do czytania na miejscu.  

O firmie PocketBook

PocketBook jest jednym z największych światowych producentów wysokiej jakości czytników książek elektronicznych z ekranami wykonanymi w technologii E Ink (zwaną też papierem elektronicznym). Spółka ma w swojej ofercie także czytniki multimedialne oraz tablety, które pracują w oparciu o system Android.

Firma powstała w 2007 roku i ma swoją siedzibę w Lugano w Szwajcarii. Do chwili obecnej sprzedano w 35 krajach ponad 3 miliony produkty PocketBook. Dzięki połączeniu sprzętu, unikalnego oprogramowania oraz ergonomicznego wzornictwa czytniki e-booków PocketBook pozycjonują się w segmencie „premium” tego rynku.

Zajrzyj na nasz fanpage: https://www.facebook.com/PocketBookPoland 

O firmie Legimi

Poznańskie Legimi to jedna z pierwszych na świecie firm oferujących dostęp do elektronicznych książek w abonamencie, a także pierwsza łącząca taki model  subskrypcyjny z czytnikiem ebooków za symboliczną złotówkę. Usługa dostępna jest w ofercie największych operatorów komórkowych w kraju (Plus, T-Mobile, Play), a w wybranych pakietach abonamentowych książki w chmurze® obejmują również audiobooki. Legimi otrzymało m.in. statuetkę Mobilnego Startupu Roku w plebiscycie Mobile Trends Awards, a w 2015 r. uznane zostało Firmą Roku na rynku telekomunikacji i mediów w konkursie Złotych i kryształowych anten. Oprócz subskrypcji płatnych Legimi rozwija również usługę biblioteczną, dającą czytelnikom dostęp do tysięcy ebooków bez żadnych opłat w wybranych placówkach w kraju. 

O Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sopocie

Miejska Biblioteka Publiczna została powołana do życia uchwałą Rady Narodowej w Sopocie z dnia 7 grudnia 1946 roku. Pierwszym lokalem w którym odbywała się działalność biblioteczna był dawny hotel „Polonia” mieszczący się przy ulicy Sobieskiego 35.

Pierwszym kierownikiem była Klara Złotkowska. W latach 1946 – 1956 kształtowały się zręby sieci bibliotecznej. Lokal Biblioteki Głównej przeniesiono na ul. 20 Października 766 (obecnie Aleja Niepodległości) i ustalono, że w skład sopockiej sieci bibliotecznej wejdzie Biblioteka Główna i sześć filii.

Dziś Biblioteka Sopocka to Sopoteka, Miniteka, Koc i Książka, Broadway oraz Filia 2, Filia 6 i Filia 8.


ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę