Inne / Dorośli

Performatywne czytanie „O! Panie” w Sopocie, 18.10.18

18
Plakat Performatywne czytanie O! Panie Sopoteka 18.10.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Performatywne czytanie „O! Panie”.
18 października 2018 r., godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Z okazji 100-lecia praw wyborczych kobiet w Polsce Biblioteka Sopocka i Sopoteka zapraszają na cykl czytań performatywnych „O! Panie” poświęconych kobietom i ich sytuacji na przestrzeni dziejów. W czasie spotkań nasz utalentowany lektor, Tomasz Olczak, przeczyta Państwu fragmenty książek o damach, dziewczynach i dziewuchach, wśród których znalazły się takie klasyki literatury jak „Małe kobietki” Louisy May Alcott czy „Emancypantki” Bolesława Prusa, ale też współczesne bestsellery, m.in. „Dziewczyna z tatuażem”. Przyjdźcie i przekonajcie się na własne uszy, jak wiele potrafi kryć się pod hasłem „kobiecość” i jak różnymi odcieniami potrafi się ono mienić.