Inne / Dorośli

Pogawędki w międzynarodowym języku esperanto w Sopotece, 9.09.19

esperanto
Plakat Sopoteka 9.09.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka oraz Stowarzyszenie Esperantystów Trójmiasta "Torento" zaprasza do Sopoteki na Pogawędki w międzynarodowym języku esperanto.
Drugi poniedziałek każdego miesiąca (9.09.19), godz. 17:30
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Esperanto - najbardziej rozpowszechniony na świecie międzynarodowy język pomocniczy. Jego nazwa pochodzi od pseudonimu „Dr. Esperanto” (doktor mający nadzieję), pod którym Ludwik Zamenhof opublikował w 1887 podstawy języka w książce Język międzynarodowy. Przedmowa i podręcznik kompletny. Jego celem było stworzenie neutralnego i łatwego do nauki języka, przydatnego do międzynarodowej komunikacji, nie zastępującego jednak innych języków narodowych.
Pomimo że żadne państwo nie uznaje esperanta za swój język urzędowy, jest ono używane przez międzynarodową wspólnotę, której wielkość, według różnych źródeł, szacowana jest na sto tysięcy do dwóch milionów użytkowników (zależnie od poziomu opanowania języka); dla około tysiąca z nich esperanto jest pierwszym językiem

Dołącz do wydarzenia i przyjdź na spotkanie, jeśli:
Chcesz się dowiedzieć czegoś o języku i ruchu esperanckim
Uczysz się tego języka (na przykład z duolingo) i chcesz poćwiczyć
A może znasz Esperanto i nie masz z kim pogadać