ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

Prelekcja kpt. G.Oleszka „Kształtowanie się Polski morskiej po odzyskaniu niepodległości”, Filia Koc i Książka, 9.11.18

Prelekcja_kpt
Plakat Prelekcja Oleszka Koc i książka 9.11.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Koc i Książka oraz Sopockie Domy Sąsiedzkie zapraszają na prelekcję kpt. Gabriela Oleszka pt. „Kształtowanie się Polski morskiej po odzyskaniu niepodległości”.

9 listopada, 2018, piątek, g. 17.00

Kazimierza Wielkiego 14, Sopot
Wstęp wolny!

Kpt. Gabriel Oleszek - urodził się 16 marca 1948 roku w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków.
Opublikował liczne artykuły i opowiadania w prasie Wybrzeża i ogólnopolskiej, a także szereg publikacji fachowych w prasie specjalistycznej. Jest też stałym współpracownikiem dwutygodnika „Namiary” – fachowego periodyku poświęconego gospodarce morskiej. Współpracuje również z TVO Gdańsk, występując m.in. w programie „Opowieści z morzem w tle”. Jest także członkiem Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "MARE NOSTRUM". Zachęcony przez stowarzyszenie zajął się też poważniej malowaniem obrazów i pierwsze sto kilkadziesiąt obrazów już wykonał. W większości są to obrazy marynistyczne. Jest zafascynowany marynistyką Mariana Mokwy, Antoniego Suchanka i Henryka Baranowskiego. Napisał 30 książek marynistycznych lub marynistycznych z wątkiem sensacyjnym.

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę