Inne / Dorośli

Prelekcja, zakończenie wystawy i promocja książki G. Oleszka w Filii 6, 11.12.18

Zko_czenie__prelekcja_promocja_11
Plakat Oleszek F6 11.12.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia nr 6 Sopockiej Biblioteki serdecznie zaprasza na prelekcję podróżniczą, zakończenie wystawy i promocję książki Gabriela Oleszka.

11 grudnia, o godz. 17:00
Sopot, ul. 23 Marca 77 c

Gabriel Oleszek:

urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 (poprzedniczki dzisiejszego Morskiego Uniwersytetu w Gdyni) oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Był również ławnikiem Izby Morskiej w Gdyni, członkiem międzynarodowej grupy roboczej do spraw Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i Ochrony Środowiska Morskiego w Oslo, a także członkiem Komitetu Jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Klasyfikacyjnych w Nowym Jorku i przedstawicielem PRS w tym komitecie. Napisał 34 książki marynistyczne lub marynistyczne z wątkiem sensacyjnym, namalował ponad 200 obrazów o tematyce morskiej.