ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

Projekt - Historia jednego zdjęcia

Unite_for_Love_on_May_17
Historia jednego zdjęcia Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Historia jednego zdjęcia

to edukacyjny projekt dla grupy starszych Sopocian zrealizowany w Bibliotece Sopockiej. Doceniając wartość wspomnień i fotografii cyfrowej postanowiliśmy połączyć te dwa światy w jednym projekcie. Naukę nowych technologii, dalszy rozwój jego uczestników i utrwalenie tego co przemija, co dla nas wszystkich bardzo ważne i cenne. Zajęcia odbywały się od maja do grudnia 2018 roku. Prowadzili je wykładowcy Sopockiej Szkoły Fotografii. Spotykaliśmy się w Bibliotece Sopockiej, w Sopotece, na wykładach, projekcjach filmowych, seminariach, spotkaniach z gwiazdami. W wakacje odbyły się fotograficzne spacery, plenery. Pracowaliśmy w profesjonalnych studio nad autoportretami, które znalazły się na wystawie w Sopotece i w wydawnictwie dokumentującym projekt.
Najważniejsze jednak były spotkania poświęcone pamiątkowym, starym fotografiom z rodzinnych albumów. To dookoła nich toczyły się najciekawsze i najbardziej wzruszające z zajęć.
Łącznie zrealizowaliśmy 150 godzin zajęć.
Informacje o wydarzeniach w projekcie oraz dokumentację zdjęciową znajdziecie Państwo na blogu: https://historia1zdjecia.blogspot.com/

Dotacja MKiDN 30 000 zł
Wkład własny 7 600 zł
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę