Spotkanie/Dorośli

Słowem o psychologii. Spotkanie z książką psychologiczną w Sopotece, 12.12.2017. 18.30

SWPS-12
Plakat - Spotkanie z książką psychologiczną, 12.12.2017, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie z książką psychologiczną - "Jak stworzyć dojrzała i pełną miłości relację?"

12 grudnia 2017 r.

Sopoteka/Sopot Centrum

ul. Tadeusza Kościuszki 14

O związkach powiedziano już wszystko? Nic bardziej mylnego! Intymna relacja ciągle ewoluuje, chwilom uniesienia i wzajemnej fascynacji niejednokrotnie towarzyszą konflikty, niedomówienia czy trudne emocje. O emocjach w relacjach intymnych, mądrym rozwiązywaniu konfliktów i budowaniu trwałego oraz satysfakcjonującego związku podyskutujemy podczas grudniowego spotkania „Słowem o psychologii. Spotkanie z książką psychologiczną”. Prelekcję wygłosi Małgorzata Osowiecka, psycholog z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.

Wstęp bezpłatny. Obowiązują zapisy za pomocą formularza zgłoszeniowego: https://swps.pl/sopot/aktualnosci/16718-jak-stworzyc-dojrzala-i-pelna-milosci-relacje#formularz

O EMOCJACH W ZWIĄZKU
Miłość wcale nie oznacza, że ciągle odczuwamy to samo. Wręcz przeciwnie, po okresach względnej stabilności przychodzi czas na emocje, które można określić jako „trudne”. To złość, lęk, bezsilność, agresja, frustracja, gniew? Jak je okiełznać? Jak rozpoznać, kiedy są wyolbrzymione i nieuzasadnione? Co zrobić, aby nie zdominowały związku? Wreszcie, jak spojrzeć z dystansu na relację z partnerem?
Z tymi pytaniami zmierzymy się podczas spotkania z cyklu „Słowem o psychologii. Spotkanie z książką psychologiczną”. Punktem odniesienia będzie pierwszy polski psychologiczny komiks o związkach – „Projekt: związek. Jak stworzyć dojrzałą i pełną miłości relację”. Kinga Korska bierze w nim pod lupę najczęstsze problemy w związku i rozkłada je na czynniki pierwsze. Robi to z dużą dozą humoru, dzięki czemu czytelnik może spojrzeć na relacje damsko-męskie z dystansem.
Dystansu i humoru z pewnością nie zabraknie podczas spotkania, które będzie dotyczyć m.in. emocji w związku, pozytywnej komunikacji między partnerami, codziennej pracy nad budową bezpiecznej i trwałej relacji. Wszystko to w odwołaniu do psychologicznych teorii na temat miłości.

PRELEGENTKA
Małgorzata Osowiecka – psycholog, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Sopocie, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS. Zrealizowała grant Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Uniwersytet Młodych Wynalazców pt. „Dynamika emocji w procesie twórczym”, kierownik grantu Preludium Narodowego Centrum Nauki na temat odbioru poezji. Prowadzi ćwiczenia i konwersatoria z psychologii poznawczej, emocji i motywacji oraz diagnozy twórczości, a także treningi twórczości i kreatywnego pisania. Jej praca doktorska dotyczy wpływu lektury poezji na twórcze myślenie w grupie młodzieży szkolnej. Pasjonatka dziennikarstwa.