Inne / Dorośli

Spotkanie autorski z Edytą Stępczak w Sopotece, 1.12.18

1
Plakat Stępczak Sopoteka 1.12.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie autorskie z Edytą Stępczak.
1 grudnia 2018 r., godz. 18:00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

EDYTA STĘPCZAK
Reporterka, aktywistka. Autorka reportażu "Burka w Nepalu nazywa się sari" (Znak, 2018) oraz książki dla dzieci o tematyce społeczno-
podróżniczej "Matt in Africa. The Story of a Young Dreamer Who
Wants to Make a Change".
W Nepalu mieszkała ponad pięć lat, a od 2015 roku kieruje projektem Healing Haku, który powołała w celu niesienia kompleksowej pomocy ofiarom trzęsienia ziemi w Nepalu i
odbudowy wioski Haku:
www.healinghaku.org

"BURKA W NEPALU NAZYWA SIĘ SARI" to prezentacja
na temat nepalskich kobiet, ich statusu w rodzinie i społeczeństwie oraz o nieznanym obliczu Nepalu. To zarazem tytuł książki, która zrywa z wizerunkiem Nepalu powielanym w folderach turystycznych, burzy mity i stereotypy.
Historie fascynujących Nepalek opisane w tym reportażu dowodzą, że z dala od cliché Sherpów, opiewanych od lat w literaturze jako herosi, Nepal skrywa innych, dotąd anonimowych bohaterów – kobiety. Rozdarte między tradycją, a aspiracjami i dążeniami, które rozbudza w nich nowoczesny świat, Nepalki walczą o podstawowe prawa człowieka.