ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Spotkanie/Dorośli

Spotkanie autorskie i warsztat z Arkadiuszem Szarańcem w Sopotece, 14.09.2018

14
Plakat - Spotkanie z Arkadiuszem Szarańcem, 14.09.2018, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie autorskie i warsztat z Arkadiuszem Szarańcem „A po co nam ta dzika natura?”
14 września 2018 r.
godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum
Wstęp wolny!

 

Żubry lubią jeżyny to zaproszenie na wędrówkę tropami zwierząt. A jest to wędrówka pełna zaskoczeń i niespodzianek, bo w tej książce nic nie jest takie, jakie się na pierwszy rzut oka wydaje: bielik nie jest orłem, niedźwiedź nie jest misiem, żubry nie lubią żubrówki, a wilk jest daltonistą. Bocian zaś to nie sympatyczny wojtek, tylko drapieżnik i wytrawny myśliwy. W dodatku bociany są dwa. Biały, dobrze wszystkim znany, który stale towarzyszy człowiekowi i do dobrego życia potrzebuje ludzkiego sąsiedztwa, oraz jego czarny kuzyn, który… wcale nie jest czarny. Ale jego, ukrytego w leśnej gęstwinie, wypatrzy tylko czujne oko.

Arkadiusz Szaraniec z prawdziwą pasją opowiada o naturze, która jest coraz bliżej człowieka, ale staje się dla niego coraz mniej zrozumiała. Opisuje niezwykłych zwierzęcych bohaterów, ich zwyczaje i charaktery, a jednocześnie tłumaczy, jaki wpływ na przyrodę mają zmiany wynikające z rozwoju naszej cywilizacji. Niektóre gatunki zwierząt w zaskakujący sposób potrafią się do nich dostosować i żyją w bezpośrednim sąsiedztwie ludzkich osiedli, w parkach i w centrach dużych miast. Ale inne, tak jak żubry czy rysie, zagrożone wyginięciem, paradoksalnie bez pomocy człowieka nie mają szansy na ocalenie. 

Spotkanie i warsztat organizowane w ramach projektu ekologicznego Biblioteki Sopockiej #wrzućtodokosza.

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę