Spotkanie literackie / Dorośli

Spotkanie autorskie z Dagny Kurdwanowską i Leszkiem Mellibrudą w Sopotece, 21.03.2018, 18.00

21
Plakat - A może nie ma się czego bać, 21.03.18, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie autorskie z Dagny Kurdwanowską i Leszkiem Mellibrudą
21 marca 2018 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dagny Kurdwanowską i dr. Leszkiem Mellibrudą promujące ich najnowsza książkę pt. „A może nie ma się czego bać?”.

Przewodnik na czas zmian. Nie tylko tych dobrych.
Coraz częściej słyszę wokół o lękach, o przytłoczeniu rzeczywistością, o zagubieniu - „nie ogarniam” stało się słowem-wytrychem, które opisuje wszystkie sytuacje i doświadczenia, z którymi nie dajemy sobie rady. Jednocześnie wciąż snujemy plany, marzenia, chcemy realizować projekty.
Czy wymówkami racjonalizujemy i usprawiedliwiamy nasze lęki? W obawie przed zmianą i wysiłkiem z nią związanym, umacniamy bariery i barykady w naszych głowach? Czego właściwie się boimy? I czy naprawdę jest się czego bać?

Ta książka jest próbą odpowiedzi na te pytania. Przyjrzyjmy się bliżej rozmaitym przyczynom naszych lęków, sprawdźmy, jak na nas wpływają, czy słusznie wzbudzają nasz lęk i w jaki sposób radzić sobie z nimi tak, by czerpać z nich informację i siłę, ale nie dać im zdominować naszego życia. To książka o tym, jak przestać bać się życia.