Inne / Dorośli

Spotkanie autorskie z Elżbietą Stępień w Sopotece, 16.11.18

16
Plakat Ta kobieta Sopoteka 16.11.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Elżbietą Stępień
16 listopada 2018 r., godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

O książce:
"Ta kobieta”
Czasem jest ciężko nazwać rzeczy po imieniu, przyjąć prawdę, która maskuje się fałszem i pustymi frazesami. Czasem ciężko jest… pozwolić sobie pomóc. Ta kobieta ma imię, rodzinę, dzieci i marzenia. Autorka dotyka spraw, które często dzieją się ukryte przed światem w czterech ścianach domów. Alkoholizm, przemoc, w efekcie syndrom ofiary – zastraszonej, zdeprecjonowanej, pozbawionej marzeń i co najgorsze – uzależnionej od swojego „kata”.

Amelia żyła złudzeniami, dopóki nie wydarzyło się zbyt wiele zła. Los postawił jednak na jej ścieżce właściwych ludzi. Czy wreszcie uwierzy w siebie i zacznie walczyć o swoją rzeczywistość?
Emocjonalna, wzruszająca, empatyczna i niezwykle prawdziwa opowieść o tym, że wszystko zależy od nas samych, naszej siły i wytrwałości. To nieprawda, że kobiety są słabe. Nieprawda, że są same.
Przekonajcie się!
Szczerze polecam!
Agnieszka Krizel
www.nietypowerecenzje.blogspot.com

„Ta kobieta” to wnikliwe studium kobiety gnębionej i manipulowanej. To również przejmujący portret rodziny, która drży w posadach. Wstrząsająca historia Amelii z pewnością jest lekturą niezwykle wartościową.
Maja Szkolniak
www.zaczytanadosamegorana1.blogspot.com

Dlaczego podatek od miłości musi być czasami tak wysoki? Czy mężczyźnie tak trudno jest przyjąć, że ktoś go kocha, ale nie jest jego niewolnikiem? Z jakiego powodu musi udowadniać: kto tu rządzi? Czemu nie może po prostu przytulić i być szczęśliwym, że ma rodzinę, ciepły dom, żonę, która o niego dba nie dlatego, że ma coś czego nie mają inni, ale dlatego, że kocha. Dlaczego może trwonić kasę na inne kobiety (na kieckę dla dziuni, która usiłuje wyciągnąć ile wlezie ze starego pryka), a żałuje na dom, dzieci, rachunki, kredyty. Czemu ktoś, kto go kocha musi się bać – o szczęście, o zdrowie, o życie... Alkohol w nadmiarze – to zły doradca, kochanka, nawet świetna – to zły doradca. Życie jest jedno. Jak łatwo je stracić. Pstryk... i zgaśnie twoje światło. Chcesz tego???
„Ta kobieta” Tę książkę po prostu trzeba przeczytać.
Agnieszka Kazała

Spotkanie organizowane w ramach projektu Biblioteki Sopockiej Spis Bohaterów