Inne / Dorośli

Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem w Sopotece, 21.12.18

21
Plakat Hugo Bader Sopoteka 21.12.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem.
21 grudnia, godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Jacek Hugo-Bader (ur. 1957) — reporter „Gazety Wyborczej”. Uwielbia Rosję i byłe kraje Sojuza, w których w sumie spędził prawie cztery lata. Na rowerze pokonał całą Azję Środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet, a jezioro Bajkał przepłynął kajakiem. W zimie 2007 roku samotnie odbył podróż samochodową z Moskwy do Władywostoku, którą opisał w zbiorze reportaży Biała gorączka (Nagroda im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” 2010). Jechał ruskim łazikiem. W 2011 roku ukazały się jego „Dzienniki kołymskie”, owoc – także samotnej – podróży na Kołymę. Jest też autorem książek „Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak” oraz „W rajskiej dolinie wśród zielska” nominowanej do Nagrody Literackiej Nike i współautorem filmu dokumentalnego „Jacek Hugo-Bader. Korespondent z Polszy”. Dwukrotnie uhonorowany nagrodą Grand Press i głównymi nagrodami Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Lauerat nagrody MediaTory 2016 w kategorii AuTORytet. Jego ostatnia książka „Skucha” została nominowana do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej oraz do Nagrody Literackiej Nike, a także została nagrodzona przez Magazyn Literacki Książki jako najlepsza książka maja 2016 oraz najlepsza książka roku 2016.