Inne / Dorośli

Spotkanie autorskie z K. Mazurkiewiczem w Sopotece, 13.12.18

Plakat ONZ 13.12.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Kazimierzem Mazurkiewiczem.
13 grudnia, godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

„Kazimierza Mazurkiewicza, autora książki «Ekspert ONZ wśród szamanów Afryki», znam od wielu lat. (…) Trochę nieprzenikniony, czasami poważny i zamyślony, czasami w jego oczach błyskały wesołe chochliki. Nie domyślałam się, że w młodym umyśle kryje się takie bogactwo marzeń o dalekich krajach, taka ciekawość życia i taka wola czynienia dobra. (…)
Wiedziałam, że dostał się na studia, że je skończył, a potem słuch o nim zaginął. Po kilku latach odwiedził mnie w towarzystwie pięknej żony i trzech uroczych córek. Odwiedzał mnie odtąd regularnie, a nawet pisywał do mnie z Afryki. Dopiero wtedy poznałam jego pasje, źródła, które zagospodarowywał, aby Afrykanie mieli czystą i zdrową wodę. (…)
Dobrze, że po latach sięgnął do wspomnień, przywołując swoją piękną i pożyteczną pracę, ciekawych ludzi, doznania i refleksje. Warto, abyśmy powędrowali z nim razem do zielonej Afryki i poznali jej urok”.
Romana Chojnicka, fragment „Zamiast wstępu”.