ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Spotkanie literackie / Dorośli

Spotkanie autorskie z Marcinem Kowalem w Sopotece, 12.06.2018

12
Plakat - spotkanie autorskie z Marcinem Kowalem, 12.06.18, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Marcinem Kowalem, autorem książki „Imigrant na Wyspach. Jak odnalazłem się w UK”.
12 czerwca 2018 r.
godz. 18.00
Sopoteka/Sopot Centrum
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Wstęp wolny!
Osobista książka o życiu w Wielkiej Brytanii. Opowieść o tym, jak wygląda każdy kolejny dzień polskiego emigranta ekonomicznego. Jak my – Polacy – odnajdujemy się w kulturze brytyjskiej, a jak kultura brytyjska odnajduje się z nami.
Relacja reporterska, żywcem wycięta z osobistych doświadczeń autora i osób, które spotkał na miejscu. Autor spędził już prawie pięć lat na Wyspach. Początkowo mieszkał w Anglii. Kiedy pierwsze starcie z kulturą brytyjską miał już za sobą, postanowił przenieść się do Irlandii Północnej. Tam odkrył, że ta specyficzna część Zjednoczonego Królestwa rządzi się swoimi własnymi prawami. Dowiedział się, że IRA, terroryści i konflikt etniczno-religijny pomiędzy sąsiadami nie jest jedynie wzmianką w podręczniku historii, a problemem dnia codziennego. I wszystko musiał zacząć od początku.
Książka jest opisem relacji polsko – brytyjsko – irlandzkich. Można ją również traktować jako swoistego rodzaju poradnik, jak odnaleźć się na Wyspach. Zawiera solidną porcję wskazówek i opis wszystkich najważniejszych aspektów życia w angielskim świecie:
• od pracy począwszy – dlaczego magistrom opłaca się wyjeżdżać na zmywak;
• przez język angielski – jak radzą sobie na Wyspach osoby bez jakiejkolwiek jego znajomości;
• mieszkanie – od ciasnego pokoju po mały domek pośród północnoirlandzkich szeregowców;
• pogodę – stabilnie deszczową;
• krajobrazy – niezmiennie piękne;
• po historię – burzliwą i kłopotliwą.
Książka odpowiada również na podstawowe pytanie ostatnich czasów: Jak to wszystko łączy się z osławionym BREXITEM? Słowem, każdy znajdzie tutaj coś dla siebie: od siarczystego humoru po całą serię ciekawych osobowości wpasowanych w wiecznie zaskakujący brytyjski świat.

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę