ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

Spotkanie autorskie z Markiem Zającem w Sopotece, 30.01.19

30
Plakat Spotkanie z M.Zającem Sopoteka 30.01.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie


Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Markiem Zającem
30 stycznia 2019, godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum
Wstęp wolny!

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Zającem promujące jego książkę „Pędzę jak dziki tapir” o profesorze Władysławie Bartoszewskim. Prowadzić je będzie Marcin Barcz.
„Pędzę jak dziki tapir. Bartoszewski w 93 odsłonach” to zaskakujący portret Władysława Bartoszewskiego. Żył 93 lata (1922-2015). Nie sposób tu wymienić wszystkich jego honorowych tytułów, odznaczeń, książek i stanowisk politycznych. Był więziony w Auschwitz, w czasie wojny walczył w AK i pomagał Żydom, następnie stał się architektem dialogu polsko-niemieckiego. I nieustannie trzymały się go żarty.
Marek Zając, znany dziennikarz i współpracownik Władysława Bartoszewskiego, w 93 anegdotach odsłania jego intrygujące oblicze i inspirującą osobowość. Angela Merkel, Colin Powell, Jan Paweł II… - wielu bohaterów tej książki dobrze znamy, jednak jeszcze nigdy ich spotkania z Profesorem nie zostały przedstawione w tak barwny sposób. Każdy z obrazków to kolorowy kamyczek mozaiki składającej się na portret człowieka, który zmienił postrzeganie Polski w świecie.

* * *
Od rana do wieczora był w permanentnym biegu, jeszcze kończąc pracę i wsiadając do samochodu, Profesor popędzał swego kierowcę:
- Panie Andrzeju, pędzimy jak dzikie tapiry!
Do współpracowników zaś pokrzykiwał:
- Zachowajcie czujność klasową! Trzymajcie się, za co możecie! Róbcie, jak uważacie, i uważajcie, jak robicie!

(źródło: https://wydawnictwowam.pl/prod.pedze-jak-dziki-tapir.8825.htm?sku=76231)

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę