Inne / Dorośli

Spotkanie autorskie z Tessą Capponi-Borawską oraz Agnieszką Drotkiewicz w Sopotece, 6.09.19

Plakat Sopoteka 6.09.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Tessą Capponi-Borawską oraz Agnieszką Drotkiewicz, autorkami książki „Smak kwiatów pomarańczy”.
6 września 2019 r., godz. 18:00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

„Smak kwiatów pomarańczy to książka, w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni – jej związków ze sztuką, historią, muzyką i architekturą. To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji, tuńczykowe ragù z Palermo, cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La Brioche Chardina, wiersz Pasoliniego przywołujący wspomnienie zapachu jaśminu i gorącej zupy). Co można zjeść, przemierzając rzymskie uliczki w blasku wschodzącego słońca? Jakie danie przypomina Wariacje Goldbergowskie? Jak przez lata zmieniała się rola kobiety w kuchni? W jaki sposób jedzenie wpłynęło na zjednoczenie Włoch? A jak przeobrażenia ostatnich dwudziestu pięciu lat w Polsce wpłynęły na polską kuchnię? Z czego robić chleb, kiedy nie ma mąki? Rozmawiamy o tym, co nas zachwyca, bawi i głęboko porusza. O tym, co jest w jedzeniu – więc także i w życiu – najważniejsze”.

źródło opisu: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/smak-kwiatow-pomaranczy