Inne / Dorośli

Spotkanie autorskie z Urszulą Piskorzyńską w Sopotece, 7.12.18

sopot
Plakat U Piskorzyńska Sopoteka 7.12.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie autorskie z Urszulą Piskorzyńską .
7 grudnia 2018 r., godz. 18:00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Dr Urszula Piskorzyńska zaprasza na wieczór autorski, na którym chce zaprezentować swą książkę „Zamalowane freski“. Autorka opisuje przeżycia trzech pokoleń jej polsko-niemieckiej rodziny na tle dramatycznych wydarzeń ostatniego stulecia na tych terenach. Pochodzi ona z Czerska, miasteczka w Borach Tucholskich, ale od 30 lat mieszka w Hamburgu. Książkę tę napisała dla swych dzieci, urodzonych w Gdańsku a wychowanych w Niemczech, by wiedziały skąd wywodzą się ich korzenie.

Babcia Niemka, która wyszła za mąż za Polaka, borykała się w swym życiu z wieloma problemami wynikającymi z ich mieszanego związku. Burzliwe życie i jej artystyczna dusza miała ogromny wpływ na kształtowanie się charakterów czworo wnucząt, z którymi razem w Czersku mieszkała. Wnuczka Urszula po studiach medycznych pracowała przez 10 lat w Klinice Chorób Nerek Akademii Medycznej w Gdańsku, a potem w największej w Europie stacji dializ w Hamburgu. Obecnie jest emerytką i wiele czasu spędza w Sopocie i jej ukochanych Borach Tucholskich.