Inne / Dorośli

Spotkanie Klubu Praktyki Stoickiej, czyli filozofię dla każdego! w Sopotece, 6,20.10.18

6i20
Plakat Spotkanie Klubu Praktyki Stoickiej Sopoteka 6,20.10.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie Klubu Praktyki Stoickiej, czyli filozofię dla każdego!

6 i 20 października 2018 r., godz. 18.00

ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Filozofia stoicka w nierozerwalny sposób łączy wiedzę z praktyką. Choć stoicyzm kładzie nacisk na nieustanny rozwój intelektualny, to koncentruje się jednak na kształtowaniu ducha człowieka.

W pismach Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza znajdujemy wykład praktycznej filozofii życia. Myśl stoicka okazuje się szczególnie inspirująca współcześnie, gdy szukamy ulgi w świecie pełnym bodźców, emocji i fałszywych wyobrażeń. Myśl stoicka jest też doskonałym pretekstem do tego, aby kształcić praktyczne umiejętności dyskusji i panowania nad emocjami.

Spotkania skierowane są do każdej osoby zainteresowanej filozofią, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu.

Na spotkaniach poznajemy filozofię stoicką, czytamy teksty i żywo dyskutujemy.