Spotkanie/Dorośli

Spotkanie Klubu Praktyki Stoickiej w Sopotece, 3 i 24.03.2018, 18.00

KPS_-_3
Plakat - KPS, 3 i 24.03.2018, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie Klubu Praktyki Stoickiej, czyli filozofia dla każdego!
3 i 24 marca 2018 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum
Filozofia stoicka w nierozerwalny sposób łączy wiedzę z praktyką. Choć stoicyzm kładzie nacisk na nieustanny rozwój intelektualny, to koncentruje się jednak na kształtowaniu ducha człowieka.
W pismach Epikteta, Seneki czy Marka Aureliusza znajdujemy wykład praktycznej filozofii życia. Myśl stoicka okazuje się szczególnie inspirująca współcześnie, gdy szukamy ulgi w świecie pełnym bodźców, emocji i fałszywych wyobrażeń. Myśl stoicka jest też doskonałym pretekstem do tego, aby kształcić praktyczne umiejętności dyskusji i panowania nad emocjami.
Spotkania skierowane są do każdej osoby zainteresowanej filozofią, niezależnie od wieku, wykształcenia czy zawodu.
Na spotkaniach poznajemy filozofię stoicką, czytamy teksty i żywo dyskutujemy.