Inne / Dorośli

Spotkanie klubu Ruszaj w Drogę! w Sopotece, 3.10.18

03
Plakat Spotkanie klubu Ruszaj w Drogę! w Sopotece, 3.10.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie klubu Ruszaj w Drogę!
3 października 2018 r., godz. 17.30
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Kasia i Maciej Marczewscy, twórcy docierającego do miliona turystów internetowego przewodnika po Polsce  www.ruszajwdroge.pl oraz Biblioteka Sopocka – Sopoteka mbp.sopot.pl zapraszają na prezentację podróżniczą o Kaszubach.

Spotkanie „Ruszamy na Kaszuby” będzie pełne sprawdzonych pomysłów na rodzinne wycieczki. Kasia i Maciej pokażą, że nie trzeba wyjeżdżać za granicę, żeby poznawać nieznane tradycje, języki i historie i udowodnią, że Kaszuby da się zwiedzać jak daleki egzotyczny kraj.

Kasia i Maciej pokażą, jak zorganizowali 10-dniowy urlop na Kaszubach i jak każdego dnia lądowali w innym zakątku Kaszub. Opowiedzą, jak odkrywali kolejne atrakcje i jak powstał z nich internetowy przewodnik po Kaszubach. Prowadzący pokażą co warto zobaczyć na Kaszubach i przekażą każdemu 10 pomysłów na 1-dniowe tematyczne wycieczki w okolicach Trójmiasta.

Spotkanie zakończy losowanie przewodników i turystycznych gadżetów przywiezionych przez Kasię i Macieja z ich wycieczek po Polsce. Prowadzący będą też rozdawać darmowe mapy, przewodniki i foldery z różnych zakątków Polski: od Kaszub, Kociewia, przez centralną Polskę aż po Karkonosze, Małopolskę i Podkarpacie.

Spotkania Klubu Ruszaj w Drogę! dedykowane są tym, którzy szukają sprawdzonych pomysłów na wycieczki po Polsce. Niezależnie od tego, czy uczestnicy mają już doświadczenia z podróżowaniem po Polsce, czy też nigdy nie wyruszyli poza granice swojego miasta. Maciej Marczewski pokaże, co warto zobaczyć na Kaszubach i gdzie szukać pomysłów na kolejne wyjazdy.

Patroni medialni wydarzeń klubowych: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl

KASIA I MACIEJ MARCZEWSCY
Fundacja Ruszaj w Drogę!

Małżeństwo pasjonatów, pozytywnie zakręcone na punkcie zwiedzania Polski. Od 9 lat aktywnie ją zwiedzają, sprawdzają, testują i opisują najciekawsze atrakcje turystyczne w kraju.

Pod marką "Ruszaj w Drogę!" stworzyli: Fundację promującą polską turystykę w Polsce www.fundacja.ruszajwdroge.pl, Klub - jedyny taki w Polsce cykl Prezentacji Podróżniczych o polskich regionachwww.klub.ruszajwdroge.pli największy blog podróżniczy o Polsce www.ruszajwdroge.pl.

W 2016 roku ich blog dociera do miliona turystów, zostaje wpisany do TOP10 blogów podróżniczych o największym potencjale marketingowym i ogłoszony drugim największym blogiem podróżniczym w Polsce. Ich podróże po Polsce obserwuje na co dzień ponad 45 tysięcy Fanów w mediach społecznościowych. Już w pierwszym roku działania ich Fundacja współpracuje z organizacjami turystycznymi z 16 polskich województw. Doceniają to jurorzy prestiżowego gdańskiego konkursu Tourism Trends Awards i ogłaszają Fundację Ruszaj w Drogę! "Debiutem Roku 2016".

Kasia i Maciej Marczewscy chętnie dzielą się sprawdzonymi pomysłami na wycieczki: w Internecie, w audycjach radiowych i telewizyjnych oraz na odbywających się regularnie w Trójmieście i okolicach spotkaniach i prezentacjach Klubu Ruszaj w Drogę!