ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

Spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim, pt. "Majówka we Lwowie", Filia Broadway, 14.12.18

F7-A
Plakat Pasławski Broadway 14.12.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway zaprasza na spotkanie podróżnicze z Andrzejem Pasławskim, pt. "Majówka we Lwowie".

14 grudnia (piątek), godz. 17.00

Filia Broadway, Kolberga 9, Wstęp wolny!

Andrzej Pasławski-
Miłośnik Bałkanów, które ma we krwi i organizmie. Żyłkę wędrownika i pasję do zwiedzania wyniósł z domu rodzinnego. Na swej drodze życiowej spotkał kobietę równie zakręconą i od tego czasu wspólnie podróżują, fotografują i dzielą swe pasje. Te geny przekazali swym córkom, które stały się towarzyszami wszystkich rodzinnych wypraw. Plonem zamiłowania do podróży i pasji fotografowania jest mnóstwo zdjęć z wojaży, wiele spotkań na ogólnopolskich festiwalach podróżniczych, niezliczona ilość spotkań w placówkach kultury i dydaktycznych, wystawy fotografii. Niejednokrotnie ich slajdowiska otrzymywały nagrody i wyróżnienia. Przez kilkanaście lat przemierzają Bałkany (ale nie tylko) w poszukiwaniu pięknych terenów, ciepła i wypoczynku, poznają historię i dzień dzisiejszy tego rejonu, który fascynuje ich tak bardzo, że wracają tam co roku. Po objechaniu „bałkańskiej pętli” oddalili się trochę od niej i tak powstały materiały – o Cyprze, Słowacji, a także nowy projekt „Miasta Europy” jak Londyn, Wilno, Lwów i Stambuł. Więcej o ich podróżach można przeczytać i zobaczyć i na stronie www.fotolandia4x4.com 

Lwów – obecnie największe miasto zachodniej Ukrainy, datowane od 1256 roku, później stolica Galicji. Miasto, w którym splotła się historia Wschodu i Zachodu, gdzie swe miejsce znalazła polskość, ale i Ormianie, Żydzi, Niemcy i wiele innych nacji współżyło na sąsiadujących ulicach. Tu ruszył pierwszy elektryczny tramwaj, tu ulice rozbłysły pierwszym ulicznym oświetleniem elektrycznym. Wielu Polaków znajduje tu „swojską” atmosferę, wielu wraca z łezką w oku. Pokażę Lwów, jako moje odkrycie, mimo , iż korzenie moje wywodzą się ze wschodnich kresów.
Proponuję wycieczkę po znanych i rzadziej uczęszczanych miejscach Lwowa, a przede wszystkim po Starówce – wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, choć zobaczymy też inne zakamarki, perły narodowej kultury. Z ratuszowej wieży spojrzymy z góry na wszystkie strony świata, odwiedzimy naturalnie Cmentarz Orląt Lwowskich, ale też zobaczymy, jak wygląda 1 Maja na lwowskim bazarze i bulwary podczas prawosławnych Świąt Wielkanocnych.
źródło:Andrzej Paslawski

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę