Inne / Dorośli

Spotkanie z Krzysztofem Jaryczewskim w Sopotece, 11.09.19

Plakat Sopoteka 11.09.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie z Krzysztofem Jaryczewskim.
11 września 2019 r., godz. 18:00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

Krzysztof Jaryczewski (ur. 21 lutego 1960 r. w Warszawie) – gitarzysta, wokalista, kompozytor i autor tekstów. W latach 1979 – 1985 był frontmanem legendarnej grupy Oddział Zamknięty. Od 1991 r. po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi ponownie występuje jako lider zespołu Jary Band (od 1996 r. jako Jaryczewski Band), z którym nagrywa płyty i koncertuje. W 2013 r. ponownie stanął na czele Oddziału Zamkniętego (pod nazwą JARY Oddział Zamknięty), z którym w 2016 r. wydał nową płytę. Koncertuje intensywnie w kraju i za granicą.
Nagrał osiem albumów studyjnych (nie licząc składanek). Udzielał się gościnnie na płytach takich wykonawców jak Urszula, Lady Pank, Kombi, Artur Gadowski. Tłumaczył teksty Jima Morrisona na potrzeby spektaklu „Jeździec burzy”.
O swojej burzliwej przeszłości, o planach na przyszłość, o tym, co go napędza i inspiruje – o tym wszystkim opowie podczas spotkania w Sopotece 11 września 2019 r.