Inne / Dorośli

Spotkanie z podróżniczką Gayą Bożek w Sopotece, 4.12.18

4
Plakat Bożek Sopoteka 4.12.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na Spotkanie podróżnicze z Gayą Bożek
4 grudnia 2018 r., godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Gaya Bożek-podróżniczka, fotografka, pasjonatka życia.
Mieszkała w Japonii, Tajlandii, Indiach, Wielkiej Brytanii. Odwiedziła plemiona Adi (Arunachal Pradesh) i Tuwy w Syberii. Wegetarianka z 20-letnim stażem. Z wykształcenia socjolog. Po 11 latach wędrówki wróciła do Polski, by dzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem.
Obecnie mieszka w Gdańsku, gdzie prowadzi autorskie warsztaty i pracuje charytatywnie z osobami niewidomymi i niepełnosprawnymi umysłowo w Stowarzyszeniu "Aktywni na pomoc".

Prace Gayi Bożek wyróżniają się innowacyjnością dzięki użyciu niszowej na polskim rynku artystycznym techniki druku na drewnie. Jest ona jedną z niewielu polskich artystek podchodzących do sztuki w tak nieszablonowy sposób.

Serdecznie zapraszamy na:
➡️ Spotkanie z artystką - 4.12.2018 do Sopoteki - godz. 18.00

➡️ Wernisaż wystawy 7.12.2018 do sali na 2 piętrze Kompleksu Sopot Centrum, naprzeciwko wejścia do Sopoteki - godz. 19.00

Tak na spotkaniu, jak i na wernisażu, będzie można wziąć udział w zbiórce pieniędzy dla niepełnosprawnego chłopca z Syberii - 11 letniego Wowy. Część dochodu ze sprzedaży obrazów artystki także będą przeznaczone na pomoc dla niego.