Inne / Dorośli

Spotkanie z poezją dr Ewy Polińskiej-Mackiewicz w Filii Broadway, 10.05.19

F7-Spotkanie_z_poezj__E
Plakat Broadway 10.05.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Broadway Biblioteki Sopockiej zaprasza 10 maja 2019r. (piątek) o godz.17.00 na spotkanie z poezją dr Ewy Polińskiej-Mackiewicz.

Sopot Brodwino, ul.Kolberga 9

Ewa Polińska-Mackiewicz poetka, socjolog, teoretyk muzyki. Urodziła się w 1947 roku w Łodzi. Z wykształcenia jest socjologiem i teoretykiem muzyki. Przez wiele lat zajmowała się krytyką muzyczną i publicystyką kulturalną. Jest wykładowcą Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi i Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie. Od 2002 jest prezesem Sopockiego Klubu Pisarzy i Przyjaciół Książki im. Jerzego Tomaszkiewicza. Współtworzy publikowaną corocznie antologię poetów i pisarzy Sopotu „Miejsce Obecności”. Jest autorką zbiorów poezji a także tłumaczeń literackich, między innymi dla Teatru Atelier w Sopocie. Jest członkiem zarządu do spraw kultury Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Gdańsku.

źródło:Wikipedia