ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Spotkanie/Dorośli

Spotkanie "Zażyj dawkę wiedzy!" w Sopotece, 26.06.2018

SIN___data
Plakat - zażyj dawkę wiedzy, Sopoteka, 26.06.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na wydarzenie Zażyj dawkę wiedzy!
26 czerwca 2018 r.
godz. 16.00-20.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum
Wstęp wolny!

Plan wydarzenia:
16.00 - otwarcie wydarzenia, przedstawienie organizatorów, zaproszonych gości
16.20 – film
18.00 - dyskusja o filmie
18.30 - panel dyskusyjny z Arletą Łatkowską
19.15 - panel dyskusyjny z Maciejem Stolą
20.00 - zakończenie wydarzenia

O filmie:
"Dirty Pictures" (2010) - MDMA - narkotyk popularny tak w latach '60 jak i w obecnych. Co takiego sprawia, że pomimo upływu czasu nadal sięga po niego tylu młodych ludzi? Jakie były jego początki? Film Dirty Pictures przedstawia nam nie tylko jego historię, ale także biografię Alexandra "Sashy" Shulgina, człowieka, który poświęcił się zgłębieniu tej odkrytej w 1912 substancji oraz który w trakcie swojej chemicznej kariery związany był z ponad 200 innymi substancjami psychoaktywnymi. Dowiadujemy się o również o medycznym wykorzystaniu "Ecstazy" oraz dlaczego według Sashy nie jest to odpowiednia nazwa.

Zaproszeni goście:
Arleta Łatkowska, absolwentka prawa Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Prywatnie jest odpowiedzialna za sprzedaż i koordynację szkoleń biznesowych. Swoje kompetencje realizuję koordynując trójmiejski oddział Społecznej Inicjatywy Narkopolityki już od roku. Uczestniczyła jako partyworker w wielu mniejszych wydarzeniach, jak i pracowała podczas festiwalu muzycznego Dharma. Opowie o specyfice i wyzwaniach pracy wolontariuszy SIN.

Maciej Stola - absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jeden z założycieli i członek zarządu Społecznej Inicjatywy Narkopolityki. Reporter Narkopolityki “Krytyki Politycznej”. Od dwóch lat koordynuje akcje edukacji rówieśniczej na imprezach w Warszawie i całej Polsce. Jest członkiem kampanii Hejt Stop w ramach Projektu: Polska. Zorganizował konferencje “Technologie Przyjemności” w Krakowie oraz “W Obliczu Zmian” w Warszawie. Uczestniczył w międzynarodowych warsztatach fundacji Youth Association for Drug Action.

Czym jest SIN?
Społeczna Inicjatywa Narkopolityki to organizacja non profit zajmująca się redukcją szkód, edukacją i działaniem na rzecz polityki narkotykowej opartej na faktach.
https://sin.org.pl/metody/
SIN wspiera ideę dekryminalizacji posiadania substancji odurzających na własny użytek, umożliwienie osobom uzależnionym dostępu do różnorodnych i skutecznych form leczenia, redukcję szkód wynikających z używania narkotyków oraz dopuszczenie nielegalnych obecnie substancji do użytku medycznego w określonych przypadkach. Od 2015 roku SIN pracuje na imprezach w klubach oraz na festiwalach muzycznych i świadczy usługi redukcji szkód.
SIN zajmuje się też edukacją narkotykową i działaniami z zakresu szkód. Wychodzi z założenia, że najlepiej jest nie zaczynać używać narkotyków lub przestać, jeżeli się to robi, jednak nie zawsze jest to możliwe. SIN edukuje jak, jeśli już się zażywa, robić to z możliwie najmniejszą szkodą. Działania z zakresu redukcji szkód są rekomendowane i prowadzone przez Organizację Narodów Zjednoczonych; Unię Europejską (Strategia Narkotykowe UE 2013-2020); Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii; Czerwony Krzyż; Lekarzy Bez Granic oraz setki innych instytucji i organizacji zajmujących się problematyką używania substancji psychoaktywnych.

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę