ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Inne / Dorośli

W świecie olejków eterycznych, Sopoteka, 22.08.2018

22
Plakat - olejki, Sopoteka, 22.08.2018 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na spotkanie "W świecie olejków eterycznych"!

22 sierpnia 2018 r.

godz. 17.30

Sopoteka/Sopot Centrum

ul. Tadeusza Kościuszki 14

Wstęp wolny!

Olejki mają różne właściwości i zastosowanie – od pobudzających, przez relaksujące do … afrodyzjaków. Olejki eteryczne oddziałują na szalenie wrażliwy zmysł – WĘCH, który w piorunującym tempie przekazuje impulsy do mózgu, a zwłaszcza do układu limbicznego – centrum dowodzenia emocjami. Dlatego aromat olejków eterycznych tak silnie oddziałuje na nasz nastrój i stan psychiczny i mimo, że aromaterapia kojarzona jest z relaksem i odprężeniem, to trzeba zachować ostrożność, by sobie nie zaszkodzić!


Olejki eteryczne mają również właściwości regeneracyjne. Stymulują skórę do odbudowy struktur ceramidowych i przyspieszają proces odnowy komórek. Ich zastosowanie pozwala odzyskać młody wygląd i poprawić kondycję skóry. Olejki eteryczne na cellulit (pomarańczowy i grejpfrutowy) stosowane są w balsamach i kremach ujędrniających.
Naturalne olejki eteryczne od lat stosowane są w tzw. „medycynie naturalnej” jako środek o szerokim zastosowaniu. Olejki stosujemy również w domu, do sprzątania czy jako dodatek do prania.
A co się będzie działo???
Przedstawimy najbardziej popularne rodzaje olejków eterycznych
Pokażemy jak zrobić własne perfumy,
Opowiemy jak zastosować olejki w pielęgnacji ciała – każdy z uczestników będzie mógł wypróbować balsam do ciała z olejkiem
Poczęstujemy kawą z kropelką olejku
I niespodzianka ! Każdy uczestnik otrzyma krótkie informacje o zastosowaniu olejków oraz VOUCHER o wartości 50 zł na wybrany masaż relaksacyjny z olejkami w gabinecie Wyspa Masażu i Estetyki Ciała, Gdynia Orłowo, ul. Wielkopolska 34A (www.spadlaciala.pl), tel. 511 699 090
Zapraszamy serdecznie na to wyjątkowe, pachnące spotkanie!


ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę