Inne / Dorośli

Wernisaż wystawy "Mistrz i Małgorzata" Łukasza Rogińskiego w Sopotece, 4.01.19

Rogi_ski__1_
Plakat wernisaż Mistrz i Małgorzata Sopoteka 4.01.18 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na wernisaż wystawy Łukasza Rogińskiego.
4 stycznia, godz. 18.00
ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot Centrum

O autorze:
Łukasz Rogiński urodził się w Wilnie w 1936 roku. Oboje rodzice byli artystami malarzami, a jego wuj Stanisław Żukowski to znany wileński grafik. Ukończył PWSSP w Gdańsku, w pracowni Piotra Potworowskiego. Zajmował się grafiką, malarstwem, ceramiką.

Jego prace otrzymali m. in. Jan Paweł II, Czesław Miłosz, Jan Nowak Jeziorański, Margaret Thatcher czy Jane Fonda. Wielokrotnie nagradzany i wyróżniany w graficznych konkursach krajowych i międzynarodowych. W 1989 zajął się ceramiką, prowadząc warsztaty terapii zajęciowych dla osób niepełnosprawnych. Jego przygoda z grafiką zakończyła się, jednak nie zaprzestał działalności artystycznej, czego dowodem jest ta wystawa prac inspirowanych dziełem M. Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata"