ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
Wystawa / Dorośli

Wystawa ceramiki artystycznej "Z niejednego pieca" w Sopotece, 1-28.02.2018

CERAMIKA_LUTY___wystawa
Plakat - wystawa ceramiki, luty 2018, Sopoteka Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na "Z niejednego pieca" - wystawę ceramiki artystycznej.
1-28 lutego 2018 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum
Wstęp wolny!

Wystawę będzie można podziwiać do końca lutego w godzinach pracy Sopoteki. Prezentowane prace pochodzą z dorobku artystek: Grażyny Głowackiej, Witosławy Mrozik, Anny Naczke, Jolanty Stecewicz oraz Aleksandry Wyszyńskiej-Cypcarz. Poniżej krótkie biogramy autorek.

GRAŻYNA GŁOWACKA – z gliną po raz pierwszy zetknęła się w 2005 roku na plenerze w Pławnej. Zafascynowała się wówczas pracą z bryłą i ogromnymi możliwościami jej kształtowania. W ceramice najważniejsze są dla niej forma i przestrzeń, dlatego temat dzieł jest związany przede wszystkim z ludźmi – ich portretami, popiersiami, całymi postaciami. Uczestniczka wielu wystaw, zdobywczyni trzeciego miejsca na VII Ogólnopolskim Konkursie Ceramiki „CERAMIOTY” w Centrum Kultury „Światowid” w Elblągu (2006).

WITOSŁAWA MROZIK – zajmuje się grafiką, malarstwem i ceramiką. I to ta ostatnia stała się jej największą pasją. Wszystkie prace powstały w toku osobistych poszukiwań formy, technik wypalania i zdobień. Uczestniczka licznych wystaw zbiorowych, gdzie prezentowała swoje prace w każdej z wymienionych sztuk oraz indywidualnej wystawy pt. Zoom albo formy morza (Gdańsk, 2015).

ANNA NACZKE – od pięciu lat tworzy ceramikę artystyczną, sygnując ją marką eien. Poszukuje piękna w otaczającym ją świecie. Inspirują ją formy organiczne występujące w przyrodzie. Fascynuje się ich zmiennością, różnorodnością i idealnym pięknem. Najbardziej lubi technikę raku, gdyż dzięki temu rodzajowi wypału uzyskuje efekty najbardziej zbliżone do tego, co stworzyła sama natura.

JOLANTA STECEWICZ – od ponad dziesięciu lat tworzy ceramikę. Początkowo miała to być jedynie krótka przygoda, która z czasem stała się jej pasją i sposobem na życie. Fascynuja ją nieprzewidywalność procesu powstawania dzieł z gliny oraz różne techniki wypału i zdobienia. Ponadto zajmuje się filcowaniem, tworząc zarówno rzeczy użytkowe, jak i ozdobne. Łączy glinę z wełną, dzięki czemu powstają jedyne w swoim rodzaju unikatowe dzieła sztuki określane czasem mianem textile arts. Uczestniczka wystaw zbiorowych.

ALEKSANDRA WYSZYŃSKA-CYPCARZ – jej przyjaźń ze sztuką zaczęła się w pełnej kolorów pracowni tkaniny artystycznej Wiesławy Juchniewicz. Tu przez 12 lat tkała, farbowała i coraz bardziej fascynowała ją forma. Wiedziona tym zauroczeniem skończyła architekturę krajobrazu i zaczęła wyplatać żywe formy wiklinowe, z czasem uzupełniane elementami ceramicznymi. Tak dotarła do momentu, w którym glina stała się dla niej zbiorem artystycznych doświadczeń, a formę ogranicza tylko wyobraźnia.

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW

Najnowsze Wiadomości

ZAPRASZAMY DO CZYTANIA NASZYCH WPISÓW
W Górę