Wystawa / Dorośli

Wystawa malarstwa Barbary Wojtanowskiej w Filii 6, 10.04-29.05.19

Akwarele_BWojtanowskiej
Plakat Filia 6 Wystawa Wojtanowskiej 10.04-29.05.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia nr 6 Sopockiej Biblioteki serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Barbary Wojtanowskiej.

Od 10 kwietnia do 29 maja
Sopot, ul. 23 Marca 77 c

Barbara Wojtanowska:

Z zawodu nauczyciel plastyki. Uprawia malarstwo olejne, akwarele, akryl i pastel.

Jej ulubioną techniką jest olej, ale chętnie maluje akrylem anioły na starych deskach.

Ma w swoim dorobku setki obrazów i aniołów, które znajdują się w kolekcjach prywatnych, instytucjach w Polsce i za granicą [m.in.Niemcy, Kanada].

Wielokrotna uczestniczka warsztatów i plenerów malarskich. Brała udział w licznych projektach artystycznych Stowarzyszenia "Jazowa", m.in. "Inspiracje muzyką Chopina", " Kraina na wodzie", "Żuławskie symbole i barwy znaczeń w baśniach i legendach", uczestniczka grupy twórczej przy bibliotece w Bolszewie.

Należy do "Salonu Kobiet Twórczych" przy ZNP w Elblągu, Bałtyckiego Stowarzyszenia Marynistów "Mare Nostrum" w Gdyni, Koła Pasji Twórczych w Bolszewie. Współpracuje z różnymi organizacjami promującymi region kaszubski, Warmii i Mazur, kociewski i pomorski.

W swoim dorobku ma wiele wystaw, m. in. w Gdyni, Gdańsku, Elblągu, Malborku, Sztumie, Kosakowie, Bolszewie, Nowym Dworze, Ostródzie, Tucholi, Wejherowie, Rewie, Górze.

Jej prace zostały wyróżnione m.in. na Otwartym Salonie Plastycznym w Elblągu w 2008r ., gdzie zdobyła Grand Prix publiczności.

Barbara mówi: Malarstwo jest moją pasją, wypełnia cały wolny czas i wtedy przenoszę się do innego świata. Daje mi ukojenie, radość, zapomnienie.