Wystawa / Dorośli

Wystawa Malarstwa G. Oleszka w Filii 6, 8.12.17 - 8.02.18

Wystawa_Oleszek
Plakat wystawa G.Oleszka, 8.12-8.02. Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia nr 6 Sopockiej Biblioteki serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Gabriela Oleszka.

Od 8 grudnia 2017 do 8 lutego 2018

Wernisaż 8 grudnia 2017 o godz. 17:00

Sopot, ul. 23 Marca 77 c

Gabriel Oleszek: urodzony 16 marca 1948 w Wałbrzychu. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni 1968 (poprzedniczki dzisiejszego Morskiego Uniwersytetu w Gdyni) oraz Uniwersytetu Gdańskiego 1976. Przeszedł wszystkie szczeble morskiej kariery, w tym 28 lat na stanowisku kapitana statków. W przerwach w pływaniu kilkakrotnie pracował w służbie Głównego Nawigatora w Polskich Liniach Oceanicznych w Gdyni oraz jako pełnomocnik dyrektora Polskiego Rejestru Statków w Gdańsku. Był również ławnikiem Izby Morskiej w Gdyni, członkiem międzynarodowej grupy roboczej do spraw Kodeksu Zarządzania Bezpieczną Eksploatacją Statków i Ochrony Środowiska Morskiego w Oslo, a także członkiem Komitetu Jakości Międzynarodowego Stowarzyszenia Instytucji Klasyfikacyjnych w Nowym Jorku i przedstawicielem PRS w tym komitecie. Napisał 34 książki marynistyczne lub marynistyczne z wątkiem sensacyjnym, namalował ponad 200 obrazów o tematyce morskiej.