Wystawa / Dorośli

Wystawa malarstwa Zdzisława Korbowiaka w Filii Koc i Książka, 7.01-8.02.19

Wystawa_malarstwa_Z
Plakat malarstwo koc i książka 7.01-8.02.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Koc i Książka oraz Sopockie Domy Sąsiedzkie zapraszają na wystawę malarstwa Zdzisława Karbowiaka

Wystawa potrwa od 7 stycznia do 8 lutego 2019r.
Finisaż : 8 lutego o godz. 17.00.

ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot, Wstęp wolny!

Zdzisław Karbowiak - malarz marynista., mieszkaniec Rewy. Pasję malarstwa plenerowego i sztalugowego w technice olejnej kontynuuje od ponad 30 lat. Tematami jego twórczej pracy jest pejzaż w szczególności marynistyczny oraz konie .Twórczość swoją realizuje w Stowarzyszeniu Artystów Plastyków "Pasja" w Wejherowie i w Kole Plastyków w Bolszewie. Jest także v-ce prezesem Kaszubskiego Stowarzyszenia Artystów – Grupa. Prawnik z wykształcenia, obecnie emeryt , uczestnik i organizator plenerów malarskich. Aktywnie współpracuje z kompetentnymi podmiotami gminnego samorządu w Kosakowie w promowaniu Gminy przez popularyzowanie sztuki plastycznej której zaczynem jest historia Kaszubów mająca oparcie w literaturze pięknej kaszubskich pisarzy.