Wystawa / Dorośli

Wystawa prac Sylwii Rudnickiej "Dzień jest światem, a noc wszechświatem" w Filii Koc i Książka, 16.09-25.10.19

Wystawa_prac_Sylwii_Rudnickiej
Plakat Koc i Książka Wystawa 16.09-25.10.19 Fotografia: Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie

Filia Koc i Książka zaprasza na wystawę prac Sylwii Rudnickiej, pt. „Dzień jest światem, a noc wszechświatem”.

Wystawa potrwa od 16 września do 25 października, 2019 w godzinach otwarcia Biblioteki

Sztuka Sylwii Doroty Rudnickiej jest nierozerwalnie związana z poezją. Rodowita sopocianka ukończyła studia na Akademii Plastycznej w Gdańsku, pod kierunkiem profesora Włodzimierza Łajminga. Artystka sięga po różne formy wyrazu, w tym po grafikę, farby olejne, pastele czy ołówek. Wiele z jej prac cechuje mnogość żywych barw i stylizacja nawiązująca do motywów roślinnych. Lubuje się także w pejzażach i martwych naturach. Wernisaże prac artystki często łączone są z jej wieczorkami poetyckimi.

ul. Kazimierza Wielkiego 14, Sopot