Dodane przez Marcin W. - pt., 01/24/2020 - 11:36
Plakat Biesiady Literackiej z Andrzejem Chwalbą

Zapraszamy na Biesiadę Literacką z Andrzejem Chwalbą!

ANDRZEJ CHWALBA prorektor i profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor alternatywnej historii Polski pt: „Zwrotnice dziejów”.

Alternatywna historia Polski!
Jaka byłaby teraz Polska, gdyby zwrotnice dziejów ustawiono inaczej?
Kto mógł odmienić losy naszego kraju, a kto tego nie zrobił?
Na pytanie „Co by było ...gdyby?” odpowiada Andrzej Chwalba - Prorektor i Profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, autor bestsellerowych książek historycznych.

Nasze „tu i teraz” jest sumą wyborów i zdarzeń sprzed lat. Ta zasada obowiązuje zarówno w przypadku jednostek, jak i całych narodów. Czasami warto zastanowić się, jak wyglądałoby polskie „dziś”, gdyby wydarzenia z przeszłości przybrały inny bieg. Jakie byłoby nasze państwo bez rozbicia dzielnicowego i sprowadzenia Krzyżaków? Czy dynastia Jagiellonów okazała się dla Polski źródłem wielkości czy nieszczęść? A może pod władzą Habsburgów nasz kraj stałby się częścią paneuropejskiej potęgi? Czy Polska mogła uniknąć rozbiorów? Wybitny i ceniony historyk, prof. Andrzej Chwalba, z epickim rozmachem, wizjonerstwem, ale i właściwą sobie naukową precyzją kreśli fascynującą panoramę alternatywnych losów Polski.

Harmonogram spotkań:

28 stycznia 2020 (wtorek)
godz. 18:00 Sopot - Sopoteka (Sopot Centrum) ul. Kościuszki 14 (Biblioteka Sopocka)

7 lutego 2020 (piątek)
godz. 18:00 Pruszcz Gdańsk - Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim ul. Wojska Polskiego 34

9 lutego 2020 (niedziela)
godz. 12:00 Gdynia - Klub Marynarki Wojennej "Riwiera" ul. Zawiszy Czarnego 1

Na wszystkie spotkania wstęp wolny!