Dodane przez admin - pt., 09/27/2019 - 12:06
Plakat finisażu Małgorzaty Rosińskiej

Finisaż wystawy Małgorzaty Rosińskiej
"Słowa stopione w obraz, rozdział 3: własny pokój".
MAŁGORZATA ROSIŃSKA – malarka, rysowniczka i rzeźbiarka. Urodziła się 24 stycznia 1966 roku w Zakopanem.
Absolwentka Liceum Plastycznego im. A. Kenara w Zakopanem. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W 1992 roku obroniła dyplom na Wydziale Rzeźby, a w 1994 roku na Wydziale Malarstwa tejże uczelni.
Od roku 1990 czynnie uczestniczy w życiu artystycznym, zarówno poprzez udział w wystawach zbiorowych, jak i organizację pokazów indywidualnych własnej twórczości. Jest autorką 33 wystaw indywidualnych.
Dotychczas brała udział w około 150-iu wystawach zbiorowych w Polsce (m.in. „ Festiwal Polskiego Malarstwa Współczesnego” w Szczecinie, „Bielska Jesień” w Bielsku Białej, „Muzyka w Malarstwie” w Tychach, „Triennale Polskiego Rysunku Współczesnego” w Lubaczowie, „Quadro Art” w Łodzi) i za granicą (we Włoszech, Niemczech, Austrii, Luksemburgu, Wielkiej Brytanii, Danii oraz na Słowacji ).
W malarstwie zajmuje się zarówno sztuką figuratywną ( martwe natury, akty, cykle: „W cieniu zakwitających dziewcząt” i „Król Marcel I” ), jak również abstrakcją (np. cykle: „Czerwony, Zielony, Niebieski” i „Zapatrzenia”).
Rysunek, który stanowi nieodłączną część jej twórczości, w formie inspirowany jest sylwetką ludzką, natomiast w treści pełni funkcję diariusza.
Artystka uczestniczy również w plenerach i sympozjach twórczych, podczas których realizuje własne „wizje pejzażu” danego miejsca.
W roku 1994 otrzymała nagrodę w konkursie „Młoda Rzeźba Gdańska”, a w latach 2006 i 2007 statuetkę „Halna” ZPAP o/Zakopane za pracę roku.
W 1996 roku urodziła syna Marcela.
Zajmuje się również pracą pedagogiczną (w Liceum Plastycznym im.A.Kenara w Zakopanem od roku 1998 prowadzi pracownię rysunku i malarstwa ) oraz społeczną (w latach 2006 – 2010 prezes ZPAP o/Zakopane).
Jej prace znajdują się w zbiorach Muzeum w Lubaczowie, Muzeum Historii Miasta Katowic, Muzeum Tatrzańskim oraz w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i na świecie.