Dodane przez admin - czw., 11/14/2019 - 09:45

23 listopada 2019 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Jednąkreską, czyli warsztaty z szybkiego, minimalistycznego rysowania dla wszystkich, którzy szukają kreatywnej pasji. Zapraszamy do klubu miłośników frywolnego rysowania. Narysujesz swoją historię jedną kreską oraz dowiesz się czegoś ciekawego na temat sztuki abstrakcyjnej oraz nurtów XX wieku. Na warsztatach użyjesz jedynie czarnego cienkopisu oraz swojej wyobraźni. Jako rysownik skupisz się na prostym wyrażeniu emocji i na uspokojeniu umysłu. Prace tworzone na warsztatach będą tematyczne, poprzedzone wyświetlanymi inspiracjami oraz przeczytanymi historyjkami. Nauka rysunku line drawingu będzie zawierała w sobie elementy ’’Zentangle’’. Sztuka rysowania tym sposobem poprawi twoją koncentrację, pozwoli się zrelaksować i odprężyć. Rysowanie łączące obie te techniki będzie zabawne i proste, ale przede wszystkim intuicyjne. Dzieła nie mają przedstawiać niczego konkretnego, dzięki czemu mogą być czytane na milion sposobów. Cytatem przewodnim zajęć będzie: „Mieć fantazję nie znaczy coś sobie wymyślać. To znaczy tworzyć coś z tego, co istnieje”.
Tomasz Mann
Cechy charakterystyczne zajęć: rysowanie odręczne, swoboda twórczości, minimalizm, abstrakcja, luźne dyskusje na temat sztuki, układanie zabawnych historii na temat stworzonych prac, wypracowanie techniki prostego rysowania w oparciu o usłyszaną historię.

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).