Dodane przez admin - śr., 10/23/2019 - 12:46

12 listopada 2019 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Pierwsze kroki. Między miłością a poezją - wykład poświęcony sopockiemu okresowi życia Zbigniewa Herberta.
Zapraszamy do wysłuchania wykładu poświęconego jednemu z największych poetów polskich, dla którego przez kilka powojennych lat Sopot stał się przeniesionym ze Lwowa domem rodzinnym. W kurorcie przy ul. Bieruta 8 (dziś Haffnera) zamieszkali rodzice autora Bolesław i Maria. Przyszły "Książę Poetów" tutaj, w końcu lat czterdziestych ubiegłego stulecia, podejmował pierwsze próby literackie: krytyczne, a nawet poetyckie. Część ich oferował swojej pierwszej wielkiej miłości: pani Halinie Misiołkowej. Tutaj pracował w i tutaj wracał po wypełnionych nauką semestrach na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Wiele z sopockich wątków jego biografii miało swój początek w rodzinnym Lwowie, a niektóre zostały zamknięte po śmierci Zbigniewa Herberta.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pod rękę z Bohaterem finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://podrekezbohaterem.blogspot.com/
(źródło opisu: Wikipedia)

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).