Dodane przez admin - śr., 11/20/2019 - 14:17
Plakat spotkania z Iwoną Kienzler

Biblioteka Sopocka zaprasza do Sopoteki na
Spotkanie autorskie z Iwoną Kienzler, autorką książki „Kobiety ze słynnych obrazów. Muzy, modelki, kochanki”
2 grudnia 2019 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Kim była najbardziej grzeszna Madonna średniowiecza? Kto malował lubieżne służące? Czyje oczy hipnotyzowały Wiedeń? Kolejna książka z bestsellerowej serii biografii historycznych wydawnictwa Lira zabiera czytelników w krainę światowego malarstwa. Dlaczego artysta zdecydował się uwiecznić rysy tej a nie innej damy? Czy były to przypadkowe modelki? A może portretowane były żony, córki lub kochanki bogatych sponsorów zamawiających owe obrazy? Tożsamość niektórych portretowanych wciąż pozostaje zagadką, ale dzięki nim możemy dowiedzieć się, jak kształtował się niegdyś ideał urody, co nosiły i jak czesały się ówczesne elegantki. Iwona Kienzler w swojej książce zdradza tajemnice kobiet, które patrzą na nas od stuleci z płócien wielkich mistrzów: Vermeera, Leonarda da Vinci, Rembrandta, Picassa i innych.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Pod rękę z Bohaterem finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.
Więcej informacji: https://podrekezbohaterem.blogspot.com/
(źródło opisu: Wikipedia)

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).