Dodane przez admin - wt., 10/22/2019 - 12:10

5 i 26 listopada 2019 r.
ul. Tadeusza Kościuszki 14
Sopot Centrum

Motanie lalek można porównać z medytacją, w której łączymy się z wielowiekową słowiańską tradycją. Motanka zrobiona dla dziecka lub wspólnie z dzieckiem, dla bliskiej osoby z okazji lub bez, ma zupełnie inny emocjonalny ładunek niż lalka kupiona w sklepie. Przy robieniu tych lalek tak naprawdę nie ma dużo reguł, po prostu trzeba słuchać swojej intuicji i samej lalki.
W trakcie warsztatów poznasz krótką historię tradycyjnych słowiańskich (białoruskich) lalek, nazwy i sytuacje, przy okazji których były wykonywane, osobiście wykonasz swoja własną lalkę.

Warsztaty opierają się na idei zero waste - robimy z niepotrzebnych rzeczy potrzebne. Materiały będą zapewnione, jednak przydadzą się tu materiały własne, które są elementem personalizującym motankę - np. skrawek tkaniny, sznurka itp.

Na wydarzenie obowiązują zapisy pod adresem: sopoteka@mbp.sopot.pl

(Regulamin organizacji imprez/wydarzeń kulturalnych znajduje się na stronie Biblioteki).